Řídil přes zákaz, půjde do vězení


Turnov – K trestu odnětí svobody na dobu 4 měsíců nepodmíněně a zákazu řízení motorových vozidel na dobu 3 let byl odsouzen mladík z Velkých Hamrů. V září 2006 si jej při spáchání dopravního přestupku všimla policejní hlídka. Vydala se proto za ním, mladík však začal zběsile ujíždět ulicemi Turnova, mj. projel vysokou rychlostí v protisměru v jednosměrné ulici a dále pokračoval rychlostí 100-120 km/h ulicemi města až do doby, kdy nezvládl řízení a byl nucen zastavit. Policie zjistila, že mladík nikdy nevlastnil řidičský průkaz a navíc měl vysloven zákaz řízení od Městského úřadu v Tanvaldě. Dopustil se tedy trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. Při ukládání trestu soud přihlédl nejen k jeho nebezpečnému počínání, ale i ke skutečnosti, že obviněný byl již v minulosti vícekrát soudně trestán.

Obviněný si proti rozsudku podal odvolání, protože ho považoval za nepřiměřeně přísný.  Krajský soud v Hradci Králové však jako nedůvodné zamítl.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: