Nenapravitelný podvodník odsouzen k nepodmíněnému trestu


Turnov – Dne 26.2. 2007 proběhlo u Okresního soudu v Semilech hlavní líčení, v němž byli obžalováni tři podnikatelé z Liberce a jeden muž z Turnova z úvěrového podvodu. Tři vzájemně se neznající podnikatelé v roce 2005 reagovali na inzerát muže z Turnova, že jim pomůže zajistit úvěry pro jejich podnikaní v řádech statisíců korun. Tito podnikatelé přitom tomuto muži umožnili, aby k žádostem přiložil nepravdivé údaje o jejich situaci, dva z nich pak sami uvedli nepravdu o svém majetku a dva z nich dali muži z Turnova k dispozici prádné papíry se svými podpisy.

Muž z Turnova poté k těmto žádostem zajistil nepravdivá daňová přiznání podnikatelů a tyto žádosti doručil prostřednictvím dalších dvou osob Komerční bance, která nesprávnost  uváděných údajů odhalila a záležitost předala policii. Všichni podnikatelé vzhledem k dosavadní bezúhonnosti a jen minimálním podílu na trestné činnosti vyvázli jen s výchovnými postihy. Jednomu z nich byl uložen podmíněný trest na dobu 4 měsíců se zkušební dobou 1 roku, u druhého bylo upuštěno od potrestání a stíhání třetího bylo podmíněně zastaveno. Pokud však jde o muže z Turnova, jehož podíl na trestné činnosti byl zcela zásadní, musel soud přihlédnout k tomu, že již byl za milionové podvody v minulosti trestán a trestné činnosti se dopustil ve zkušební době podmíněného odsouzení. Z tohoto důvodu mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 18 měsíců. Obvinění podnikatelé se vzdali opravných prostředků, muž z Turnova si proti rozsudku podal odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: