Napadali policisty a byli za to odsouzeni


Horní Branná – Dne 30.4.2008 odsoudil Okresní soud v Semilech tři mladíky (1986, 1983 a 1980) z Jilemnicka za trestný čin útoku na veřejné činitele. Jednalo se o událost z 18. října 2007. Tehdy si policejní hlídka krátce po půlnoci v Horní Branné všimla dvou rychle jedoucích automobilů, které se zřejmě honily. Vydala se proto za nimi. Jednomu automobilu se podařilo ujet. Řidič druhého automobilu byl policejní hlídkou kontrolován, kontrole se však odmítal podrobit, byl zjevně opilý (později naměřeno 1,52 promile alkoholu v krvi), policistům nadával a poté utekl do tmy.

Vzhledem k tomu, že hlídka již z dřívějších incidentů věděla, o koho se jedná, si chtěla pro mladíka dojet do jeho nedalekého bydliště. Mladík se však vrátil, skočil policistům na auto, poté otevřel dveře auta a začal vytahovat policejního řidiče ven. V té chvíli se na místo dostavili další dva opilí mladíci, kteří útočníka povzbuzovali a vybízeli ho k intenzivnějšímu jednání vůči policistovi. Jeden z policistů se musel věnovat opilým mladíkům druhý, na kterého stále útočil první mladík, musel nakonec použít služební zbraň, kterou mladíkovi prostřelil nohu. V té chvíli začali zbylí dva mladíci ještě více útočit na policisty, střílejícímu policistovi vyhrožovali smrtí a zlikvidováním rodiny a podobně se chovali i v době, kdy na místo přijela sanitka rychlé záchranné služby. Mladík který byl postřelen byl odsouzen za útok na veřejného činitele, ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí (kromě své agresivity totiž ještě řídil opilý, a to v době, kdy měl z rozhodnutí soudu řidičský průkaz odebrán). Za to mu byl uložen trest odnětí svobody na dobu jednoho roku a zákaz řízení motorových vozidel na 5 let. Zbylí dva mladíci byli za útok na veřejného činitele odsouzeni k trestům odnětí svobody na dobu 6 měsíců, podmíněně odloženému na zkušební dobu dvou let. Obviněný, jemuž byl uložen nepodmíněný trest, se odvolal, ohledně dalších dvou pachatelů je rozsudek pravomocný, protože i státní zástupce se vzdal odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: