Manželskou krizi řešil násilím, dostal podmínku


Semily – Dne 9. května 2007 odsoudil Okresní soud v Semilech za trestný čin týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě muže (1957) ze Semil. Obžalovaný, jehož manželství bylo v posledních několika letech v krizi, řešil tuto situaci žárlivými scénami a bezdůvodnými výčitkami vůči své manželce, když v roce 2006 tyto problémy gradovaly a obžalovaný vůči manželce opakovaně použil i násilí. Stalo se např., že ještě před domem ji povalil na zem, strhal z ní šaty a tloukl ji, jindy ji zase tahal za vlasy či za uši. Poškozená opakovaně musela vyhledat lékaře, který našel podlitiny a škrábance na různých částech jejího těla. v domě opakovaně musela zasahovat hlídka policie.

Obžalovaný se hájil tím, že se jednalo o vzájemná napadení, jeho manželka mu byla nevěrná, což zjistil i z SMS uložených v jejím telefonu nebo z obsahu její kabelky. O viditelných následcích napadení hovořili i kolegové a známí poškozené, kteří si na ní všimli modřin či vytrhaných vlasů. Podle znalců je obžalovaný osobou s nadprůměrnou inteligencí, trpící však zvýšenou žárlivostí a určitými narcisistickými sklony, které při působení alkoholu vedly i k agresivním projevům. Jinak je obžalovaný ve svém okolí kladně hodnocen, v zaměstnání působí jako vedoucí pracovník a jsou s ním spokojení jeho nadřízení i podřízení. V současné době již bylo manželství obžalovaného a poškozené rozvedeno. Soud obžalovanému, který zcela zjevně není ve své podstatě násilníkem s kriminálními sklony, ale pouze nedokázal vyřešit manželskou krizi, za uvedený trestný čin uložil trest odnětí svobody na dobu dvou let, jenž byl podmíněně odložen na stejnou zkušební dobu. Zároveň ale bylo obžalovanému v souladu s doporučením znalců uloženo, aby vyhledal psychologickou či psychiatrickou pomoc, nejedná se však o nařízené ochranné léčení.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: