Jak požádat o vrácení řidičského průkazu?


Jak mam požadat soud o prominutí trestu odebral mi ř.p. (13.9.2007)

Na váš stručný dotaz stručná odpověď. Po uplynutí poloviny doby, na kterou vám byl soudem uložen zákaz činnosti, můžete požádat o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu. Vzor žádosti je v sekci Vzory písemností.

Dobrý den, dne 30.3.2007 mě bylo odebráno ŘO na 15 měsíců (nehoda pod vlivem alkoholu) a 16.11.2007 jsem si podal žádost k soudu o vrácení po půlce a do dnes nemám žádnou odpověď. Chci se tedy zeptat,kolik dní má soud na to, aby mě vyrozuměl o jejich rozhodnutí? Díky (10.12.2007)

Soud nemá žádnou lhůtu k rozhodnutí o žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti. Tato žádost je vyřizována jako jakákoliv jiná. Ve stručnosti vám přiblížím, co se s takovou žádostí děje. Poté, co je žádost doručena do podatelny soudu, je žádost předána vedoucí příslušné trestní kanceláře. Ta najde konkrétní spis a předloží jej vyššímu soudnímu úředníkovi. Ten vyžádá zprávy, které mají doložit, zda odsouzený žije řádně. To znamená, že si vyžádá zprávy z Rejstříku trestů, z místa bydliště a ze zaměstnání odsouzeného. Poté, co je vše připraveno, je spis předložen soudci. Ten si zkontroluje, zda je ve spise vše potřebné a stanoví termín veřejného zasedání. O tomto termínu vyrozumí odsouzeného (tedy vás) a státního zástupce. Teprve při veřejném zasedání rozhodně, zda žádosti vyhoví, či zda ji zamítne. To, jak celý proces bude dlouho trvat tedy závisí jednak na pracovní vytíženosti konkrétního soudu (některé soudy jsou stále ještě přetížené) a na tom, jak rychle jsou soudu doručeny zprávy o pověsti odsouzeného. Od podání vaší žádosti uplynuly necelé čtyři týdny a troufám si tvrdit, že za tuto dobu žádný soud o žádosti o podmíněné upuštění od výkonu trestu zákazu činnosti nerozhodne. Pokud máte štěstí a záležitost bude projednávat nepřetížený soud, je pravděpodobně v této době spis předkládán soudci, aby mohl nařídit termín veřejného zasedání.

 

 

 

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: