Výběr z internetového zpravodajství 27.8.2011


  • Neplacení dluhů samo o sobě není trestné, stát tu není od toho, aby za lidi vymáhal jejich dluhy
  • Skoro by si zasloužila obdiv – po internetu na chlapech vylákala miliony


Dlužník neplatí? Trestní oznámení vám nepomůže!

Neplatit dluhy není trestný čin. Tak obvykle zní závěr, který se dozvíte na policii ČR poté, co jdete podat trestní oznámení kvůli nevrácené půjčce.

Minulý rok přijala policie České republiky více jak 200 tisíc trestních oznámení, přitom řada z nich s trestním právem vůbec nesouvisela. Lidé se stále domnívají, že tímto způsobem mohou řešit i nevrácené půjčky, nezaplacené nájmy nebo neproplacené faktury. Jako důvod pro podání trestního oznámení obvykle udávají, že se jedná o podvod. Policie pak obvykle trestní oznámení vyhodnotí jako neopodstatněné a případ uzavře.

Stává se, že tento nástroj je i zneužíván, a to především v podnikatelské sféře k šikaně konkurence. Policie je pak povinna případ prošetřit a konkurenci to minimálně znepříjemní život. Podle Kováře si však málokdo uvědomuje, že za podobné křivé obvinění nese oznamovatel odpovědnost

Celý text článku najdete na webových stránkách Lidovky.czOn-line podvodnice Pipka23 si odsedí čtyři roky

Brněnský krajský soud potvrdil trest čtyř let vězení pro pětadvacetiletou Anetu Florovou. Ženu v červnu potrestal Městský soud Brno za rozsáhlé podvody spáchané v letech 2008 až 2010.

Mezi jejími oběťmi je několik mužů, s nimiž se seznámila na internetu pod přezdívkou Pipka 23. Pod příslibem trvalého vztahu z nich vylákala vysoké částky. Škoda se odhaduje na 1,5 milionu korun. Trestná činnost Florové je neobvykle rozsáhlá. Muže, s nimiž se takto seznámila, byla schopna podle kriminalistů přesvědčit, aby si kvůli ní vzali úvěr.

Celý text článku najdete na webových stránkách Lidovky.czLíbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: