Zamilovaný starý muž přišel o statisíce


Semily – Dne 11. dubna 2007 Okresní soud v Semilech odsoudil za trestný čin podvodu ženu (1968) z Lomnice nad Popelkou. Obžalovaná využila toho, že o ni před několika lety projevil zájem starší důchodce (1928) ze Semil. Poškozený obžalovanou navštěvoval, zpočátku jí dával drobné dárky, později jí věnoval opakovaně i větší obnos peněz. Později obžalovaná po poškozeném začala požadovat stále větší částky, důchodce proto začal peníze obžalované  dávat jako půjčku a předání peněz si nechával podepsat. Později, když na avantýru poškozeného přišla jeho manželka, začala obžalovaná požadovat peníze na poškozeném i jeho manželce a zdůvodňovala to tím, že potřebuje peníze, aby je mohla složit jako „akontaci“ pro získání půjčky, z níž by poškozeným vrátila jejich peníze. Oba staří manželé jí to opakovaně ve své stařecké naivitě uvěřili, a půjčili jí další tisíce korun. Za tím účelem si dokonce sami půjčovali peníze od svých známých a aby jim je mohli vrátit, museli si vzít půjčku u banky, kterou stále splácejí. Celkem takto na „půjčkách“ obžalovaná získala částku nejméně 300.000,- Kč, nepočítaje v to peníze, které získala od poškozeného ještě předtím, než si začal nechávat potvrzovat přijetí půjček. Oba důchodci tak přišli o velkou sumu peněz, které jim zbyly po prodeji rodinného domku. Za tento trestný čin podvodu byl obžalované, na kterou je třeba hledět, jako by nebyla dosud trestána, uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 14 měsíců a povinnost nahradit poškozeným způsobenou škodu. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaná i státní zástupce si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

V této věci soud již v srpnu 2006 vydal téměř stejný rozsudek, který však byl odvolacím soudem zrušen, neboť Krajský soud v Hradci Králové mj. považoval za nutné vypracovat psychologický posudek, týkající se poškozeného.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: