Za znásilnění mladé dívky vězení


Turnov – Dne 8. listopadu 2006 byl Okresním soudem v Semilech odsouzen muž (1988) z Turnovska. Tento mladík v květnu 2006 v pozdních večerních hodinách v Turnově zezadu napadl o dva roky starší dívku, kterou nejprve zbil a poté ji zatáhl na boční neosvětlenou cestu, kde z ní strhal oblečení a proti její vůli s ní vykonal pohlavní styk. Poté jí přikázal, aby ještě patnáct minut zůstala ležet obličejem k zemi a vyhrožoval jí pro případ, že věc oznámí policii.

Následně jí sebral její osobní věci včetně mobilního telefonu, osobních dokladů, peněz a platební karty a z místa utekl. Poškozené později pomohli náhodní chodci. Jednání obžalovaného, který svoji vinu zcela popíral, bylo posouzeno jako trestné činy znásilnění, krádeže a nedovoleného držení platební karty. Za to mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 4 let a ústavní ochranné sexuologické léčení, neboť obžalovaný podle znalkyně trpí patologickou sexuální agresivitou. Obžalovaný byl obviněn též z brutálního napadení výpravčí z Turnova, ke kterému došlo v červnu 2006. V tomto případě se však vinu obžalovaného nepodařilo prokázat a obžalovaný byl obžaloby zproštěn.

Obžalovaný proti rozsudku podal odvolání a dále se hájil tím, že se trestného činu nedopustil. Odvolací soud této obhajobě nevyhověl, přesto ale obžalovanému snížil trest na tři roky odnětí svobody s odůvodněním, že obžalovaný se trestného činu dopustil ve věku blízkém věku mladistvých. Rozsudek tedy je již pravomocný.
 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: