Za domácí násilí dostal tři roky nepodmíněně


Jilemnice – Okresní soud v Semilech odsoudil dne 7. ledna 2008 za trestné činy týrání osoby žijící ve společně obývaném domě nebo bytě a vydírání muže z Jilemnice. Muž nejméně od roku 2004 až do konce roku 2006 opakovaně fyzicky i psychicky napadal svou manželku a její dvě děti. K napadání používal mj. i obušek. Manželce opakovaně hrubě nadával, vyhrožoval jí, že si obstará někoho, aby ji zabil. Sám ji několikrát zbil, tahal ji za vlasy po zemi apod.

V důsledku tohoto jednání se manželka celkem třikrát pokusila o sebevraždu spolykáním léků, takže musela být hospitalizována. Naposledy se tak stalo v prosinci 2006, kdy poškozená odolávala nátlaku obžalovaného, který chtěl, aby na něho převedla svůj byt. Když odmítala, obžalovaný jí řekl, že pokud sama nespolyká léky, tak ji zabije. Podobně se choval obžalovaný i k dětem své manželky, byť ne s takovou intenzitou.

Manželka obžalovaného již v minulosti opakovaně na obžalovaného podala trestní oznámení, později však pod vlivem obžalovaného ona i další svědci změnili své výpovědi, takže k soudu se celá věc v minulosti dostala pouze jednou a i tehdy s ohledem na změnu výpovědí byl obžalovaný obžaloby zproštěn. Obdobně se situace vyvíjela i v nyní projednávaném případu. Manželka obžalovaného nejprve podala trestní oznámení, později však odmítla vůči svému manželovi vypovídat. Následně došlo k dalšímu napadení a obžalovaný byl vzat do vazby. Pravděpodobně proto, že obžalovaný byl ve vazbě a nemohl tedy již na manželku bezprostředně působit, tato před soudem podrobně ve shodě se svými dětmi popsala chování obžalovaného. Obžalovaný proto byl uznán vinným a byl mu uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu tří let. Rozsudek dosud není v právní moci, obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu k podání odvolání.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: