Vzorný občan týral svou rodinu


Všeň – Dne 19. února 2007 byl Okresním soudem v Semilech odsouzen za trestné čin týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci odsouzen muž (1955) z Turnovska. Obžalovaný žil v rodinném domku se svou manželkou, synem, svou matkou a tchyní. Ačkoliv v obci i v zaměstnání byl znám jako slušný člověk, který ani nechodí do hospody, doma se jednou až dvakrát týdně opil a poté byl agresivní vůči všem členům rodiny, kteří s ním žili. Tato situace trvala nejméně od počátku roku 2005.

Zpočátku docházelo ze strany obžalovaného pouze ke slovnímu napadání ostatních, hrubě takto napadal i svou matku a tchyni, kterým je 80 let. Nadával jim vulgárními výrazy z živočišné oblasti, říkal o nich že už jsou staré a smrdí hlínou, měli by jít na hřbitov a už se nevracet. Jeho chování v posledním čtvrtletí roku 2006 přešlo i ve fyzické napadání manželky, kterou byl pěstmi a vyhrožoval jí i zabitím s nožem v ruce. Často nadával i svému synovi, kterému rovněž vyhrožoval zabitím. Vše vyvrcholilo před vánoci 2006. Nejprve došlo ke konfliktu obžalovaného s jeho pohybově omezenou matkou. Té, poté co upadla, odmítl pomoci vstát a polil ji hořlavinou s výhrůžkami, že ji zapálí. Dalšího dne obžalovaný opět fyzicky napadl svou manželku, takovým způsobem, že na místo musela být synem obžalovaného přivolána policejní hlídka. Následně byl obžalovaný zadržen a vzat do vazby. Obžalovaný se hájil tím, že sice docházelo k hádkám mezi ním a manželkou, šlo však nejvýše o nějaké strkání, rozhodně jí nechtěl ublížit. S dalšími členy rodiny v podstatě neměl podle svého tvrzení žádné konflikty. Všichni rodinní příslušníci se u soudu jednání obžalovaného snažili zlehčit s tím, že to vlastně nebylo tak hrozné, jak to popsali bezprostředně po zadržení obžalovaného na policii. Jsou přesvědčeni, že obžalovaný je již dostatečně ponaučen vazbou a že se rodinný život vrátí do normálních kolejí. Soud sice neuvěřil těmto zlehčujícím výpovědím a uznal obžalovaného plně vinným, s ohledem na postoj poškozených a s přihlédnutím k jinak dobré pověsti obžalovaného, který dosud nebyl trestán, mu uložil pouze podmíněný trest odnětí svobody na dobu dvou let se zkušební dobou 4 let. Zároveň ale byla obžalovanému uložena též podmínka spočívající v dobrovolné protialkoholní léčbě, když k nařízené , tedy nedobrovolné, léčbě nejsou podle znalce důvody Pokud obžalovaný tuto podmínku nesplní nebo nepovede řádný život, bude muset uložený trest odnětí svobody vykonat v příslušné věznici. Rozsudek je pravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: