Děda potrestán za zranění vnuka


Vysoké nad Jizerou – Dne 3. ledna 2007 byl za trestný čin ublížení na zdraví potrestán muž (1936) z Vysokého. V květnu 2006 jel obžalovaný pomoci svému sousedovi s odvozem dřeva. Traktor zaparkoval ve svahu, dostatečně ho nezajistil a odešel. Když později soused obžalovaného, syn obžalovaného a dva vnuci nakládali do valníku za traktorem dříví, traktor se samovolně rozjel ze svahu, přičemž jeden z vnuků obžalovaného byl přejet valníkem. V důsledku toho u něho došlo k vážnému poranění hlavy a mozku s doživotními následky.

Obžalovaný se k tomuto jednání zcela doznal a je zřejmé, že dostatečným potrestáním pro něj jsou už samotné následky nehody, která má dopad na celou rodinu. Navíc obžalovaný je velmi příznivě hodnocen i v místě bydliště, starosta města Vysoké nad Jizerou za něho dokonce soudu nabídl společenskou záruku. S ohledem na tyto okolnosti soud uložil obžalovanému pouze mírný trest odnětí svobody na dobu 8 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu 18 měsíců. V této věci by úvahu přicházelo i uložení trestu zákazu řízení motorových vozidel. Obžalovaný však v současné době finančně vypomáhá jednomu synovi, který je na studiích a podporuje i rodinu zraněného vnuka, neboť jeho matka kvůli péči o něho musela přestat docházet do zaměstnání. Z tohoto důvodu obžalovaný i přes svůj věk soukromě hospodaří, což by mu odnětím řidičského oprávnění bylo znemožněno a v důsledku by to postihlo celou jeho rodinu. Proto soud trest zákazu řízení motorových vozidel neuložil. Rozsudek nabyl právní moci, neboť obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: