Ve svém prohlížeči zřejmě máte nainstalován doplněk blokující zobrazování reklam (Adblock apod.). Na těchto stránkách vám odborníci na trestní právo poskytují zdarma informace, za které byste u advokáta zaplatili několik set nebo i několik tisíc korun. Samotné technické zajištění provozu těchto stránek však zdarma není. Jediným zdrojem, z něhož je provoz financován, je příjem z kliknutí na reklamu. Nenutíme vás na reklamu klikat, ale budeme rádi, pokud při zobrazování našich stránek blokování reklamy vypnete. Většina reklam zobrazovaných na našich stránkách navíc odkazuje na stránky, které by se vám, pokud máte právní problém, mohly hodit. Jestliže blokování reklam pro tento web vypnete, stačí obnovit tuto stránku (např. klávesou F5), čímž vám celé naše stránky budou plně k dispozici. Děkujeme. Pokud se vám toto upozornění zobrazuje přesto, že nemáte nastaveno blokování reklam, informujte nás o tom prosím na naší adrese info@trestni-rizeni.com

Výběr z internetového zpravodajství 18.11.2011  • Neohrožujte podvodné firmy možností jejich zrušení. Václav Klaus
  • Pomáhá trestní právo na neplatiče výživného?


Trestní odpovědnost firem je alibismus, řekl Klaus a vetoval zákon

Prezident Václav Klaus v pátek vetoval zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim. Podle prezidenta norma popírá skutečnost, že trestného činu se může dopustit pouze konkrétní osoba, nikoliv firma. Podle jeho názoru by měl být vždy trestán konkrétní viník. O Klausově rozhodnutí informoval mluvčí Radim Ochvat.

"Trestné činnosti se může dopustit pouze konkrétní člověk, nikoli instituce. Jsem přesvědčen, že proti alibismu v podobě nehledání konkrétního viníka má stát bojovat a ne mu dávat průchod," uvedl prezident v odůvodnění svého rozhodnutí.

"Připouštím, že některá odsouzeníhodná jednání jsou v praxi prováděna prostřednictvím právnických osob. Zavedení jejich trestní odpovědnosti však nic neřeší, velmi pravděpodobně jen postihne nevinné," myslí si prezident a vyzval poslance, aby nalezli způsob, jak trestat skutečné viníky.

Norma je podle prezidenta špatně zpracovaná a nutila by soudy improvizovat a dotvářet si výklad práva. Prezident připomíná, že každý, kdo má být trestán, má znát pravidla předem.

Celý text článku najdete na webových stránkách Novinky.czVězení vyrábí z neplatičů alimentů větší dlužníky

Bývalý partner už půl roku neplatí alimenty na děti, jsem bez peněz a nevím, co mám dělat. Situace, se kterou se v Česku potkalo kolem devadesáti tisíc rodičů samoživitelů. Lhostejno, zda jde o matky či otce. Odpověď na tyto lidské příběhy bývá jediná: podat trestní oznámení, na jehož konci může být vězení pro neplatiče.

Ale ani vězení rodičům a především jejich dětem vždy nezajistí, že své peníze dostanou. Alespoň to naznačují poznatky soudců, žalobců i dalších odborníků, kteří by rádi neplacení alimentů z trestního zákona vypustili a hledali jiné možnosti, jak neplatiče trestat.

Ne tak ale politici, v jejichž rukách změny zákonů jsou. Dekriminalizaci neplacení alimentů shodně odmítají.

Už dva roky platí přísnější tresty pro neplatiče výživného, kteří mohou v krajním případě vyfasovat až pět let nepodmíněně. A podle statistik dnes sedí ve věznicích 2100 dlužníků, což je zhruba desetina všech vězňů.

Celý text článku najdete na webových stránkách Novinky.cz
Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Přidejte komentář

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: