Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
koho žádám o vrácení ŘP při více trestech
6.5.2015
15:21
pikaso3
Host

Dobrý den,

moc Vás prosím o radu.V září 2012 mě byl odebrán ŘP za jízdu s alkoholem.Soud mě potrestal 20000 Kč a zákaz řízení na 24 měsíců.
Dále v dalším roce - říjen 2013 přistižen hlídkou policie a opět soud ( maření výkonu úředního rozhodnutí-bez alkoholu) a potrestání 150 hodin OPP a zákaz řízení na 36 měsíců.
Do třetice měsíc na to - listopad 2013 přistižen hlídkou policie a opět soud ( maření výkonu úředního rozhodnutí-bez alkoholu) a potrestání 300 hodin OPP a zákaz řízení na 24 měsíců.

Má otázka tedy prosím zní: Všechy OPP a peněžité tresty z těchto odsouzení jsem již beze zbytku vykonal , avšak vzhledem k tomu,že tresty byly nařízeny jednou institucí - okresní soud sčítají se tedy všechny měsíce zákazu řízení najednou tzn. celkově 86 měsíců a tudíž po polovině tj.43 měsíců mohu požádat soud o prominutí zbytku trestu? anebo musím počkat jakmile naběhne poslední trest a teprve z toho posledního mohu požádat po jeho polovině o navrácení?? Jedná se mi o to, že hned při prvním zastavení policií v září 2012 mě byl namístě odebrán ŘP a posléze okresním soudem jsem dostal při obdržení trestního příkazu i vyrozumění,že se mi doba od zadržení ŘP v tom září do vynesení rozsudku a jeho následném nabytí právní moci započítává do doby trestu zákazu řízení.

7.5.2015
19:37
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
42

pikaso3 napsal(a)
elkově 86 měsíců a tudíž po polovině tj.43 měsíců mohu požádat soud o prominutí zbytku trestu? anebo musím počkat jakmile naběhne poslední trest a teprve z toho posledního mohu požádat po jeho polovině o navrácení?? 

Ta doba od zadržení řidičského průkazu se vám skutečně do uloženého trestu započítává, těch 84 měsíců tedy můžete počítat právě od okamžiku zadržení řidičáku. O podmíněné upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti teoreticky můžete žádat po polovině součtu všech trestů, tj. po 42 měsících. Soud vám ale pravděpodobně nevyhoví, protože v době toho prvního trestu jste nevedl řádný život. Počínaje druhým trestem jste ale snad již nic neprovedl, takže by snad bylo možné vaší žádosti vyhovět po polovině součtu posledních dvou trestů. První dva roky zákazu tedy budete zřejmě muset vykonat celé a ze zbylých 60 měsíců aspoň polovinu, tj. 30 měsíců. Je tedy pravděpodobné, že soud vaší žádosti nevyhoví dříve, než 54 měsíců od zadržení řidičského průkazu, tj. nejdříve někdy v březnu 2017.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
14.7.2015
14:26
Jiří V.
Host
43

Dobrý den, byl jsem souzen 4 okresními soudy za maření úředního rozhodnutí. Od 1. soudu jsem dostal 14 měsíců zákazu činnosti motorových vozidel, 2. soud 12 měsíců, 3. soud 12 měsíců a 4. soud 30 měsíců.
Jsou to soudy v jiných okresech. Můj dotaz zní, kdy mohu zažádat o polovinu zákazu. Sečtou se mi zákazy dohromady i když je to od jiných soudů za stejnou trestnou činnost? Čili bych mohl zažádat v polovině tedy po 34. měsíci. Nebo mohu zažádat až při polovině posledního trestu 30 měsíců?
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem Jiří V.

14.7.2015
17:28
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
44

Jiří V. napsal(a)
Sečtou se mi zákazy dohromady i když je to od jiných soudů za stejnou trestnou činnost? Čili bych mohl zažádat v polovině tedy po 34. měsíci. Nebo mohu zažádat až při polovině posledního trestu 30 měsíců?

Ano, tresty zákazu činnosti stejného druhu se sčítají bez ohledu na to, jakým byly uloženy soudem. Můžete tedy žádat po polovině součtu všech trestů. Žádost podejte u toho soudu, jehož trest bude právě běžet v době podání žádosti. Počítejte ale s tím, že vám soud nemusí vyhovět (k tomu viz naše odpověď č. 42 na této stránce)

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
6 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0