Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník



9:20

Odpovídám
16.10.2008

Libor napsal(a):
Dobrý den
Pročítám si tady starší příspěvky,protože se mně to taky týká a chtěl bych se zeptat:Jak je možné,že tresty zákazu činnosti běží postupně,když v tr.ř.je uvedeno,že trest zákazu činnosti začíná běžet s právní mocí rozsudku
Judikát nejvyššího soudu se touto otázkou sčítání trestů zákazu činnosti zabývá jen v souvislosti s výpočtem poloviny trestu při žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti. Vy se ale domníváte, že by tresty, pokud jich bylo uloženo více, měly běžet souběžně. Podívejte se na to ale z logiky věci. Pokud by vám byly uloženy dva tresty odnětí svobody, jeden na roku, druhý na 15 měsíců, přičemž druhý trest by byl uložen v době, kdy ještě nebyl vykonán první. Podle vás by tedy oba tresty odnětí svobody běžely najednou? to určitě ne. Pokud by vám byly uloženy dvakrát obecně prospěšné práce, ty druhé v době, kdy ještě nebyly vykonány první. Odpracoval byste si jednou prací 2 tresty najednou? Určitě ne. Není tedy důvod, aby to u trestu zákazu činnosti bylo jinak. To by v podstatě znamenalo, že nemá cenu ukládat další trest zákazu činnosti, jestliže ten předchozí ještě není vykonán.
11:32
Logiku to má,jak říkáte vy,ale potom nechápu, jak mohou být porušeny 2 zákazy zároveň.A ještě jedna věc:U trestu odnětí svobody soud určuje termín nástupu trestu,ale u trestu zákazu činnosti je dané, že začíná běžet právní mocí rozsudku. Ještě podotýkám,že oba zákazy jsou soudní.Tyhle dvě věci mi nejsou jasné.
11:54

Odpovídám
16.10.2008

Libor napsal(a):
Logiku to má,jak říkáte vy,ale potom nechápu, jak mohou být porušeny 2 zákazy zároveň
Dva soudní zákazy nemůžete porušit jedním jednáním, protože neběží současně. Běžně se ale v takových případech do obžaloby i do rozsudku píše i další zákaz činnosti, který byl sice uložen, ale začne běžet až později. to se nedělá proto, že by obviněný byl souzen za porušení dvou zákazů, ale uvádí se to tam v podstatě jako důležitá přitěžující okolnost, aby bylo zřejmé, že se jedná o recidivistu, který dopravní předpisy porušuje opakovaně.
Pokud jde o vaši druhou otázku, neumím to vysvětlit lépe, než v předchozí odpovědi. zákaz činnosti může právní mocí rozsudku začít běžet, jen pokud v té době již neběží jiný soudem uložený zákaz téhož druhu. Pokud se vám to nelíbí, najměte si advokáta a zkuste u vyšších soudních instancí, případně i u ústavního soudu tuto praxi napadnout, třeba budete úspěšný a váš advokát se tím stane slavným. Spíš bych to ale viděl tak, že jen vyhodíte peníze, ale jeden nikdy neví. nejlepší ale bude do budoucna si počínat tak, aby nebyl důvod vám jakékoliv tresty ukládat, pak nebudete muset přemýšlet nad tím, jak se jim vyhnout.
17:54

Odpovídám
16.10.2008

Pavel napsal(a):
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je na zažádání o podmínečné vrácení řp po polovině trestu nějaký tiskopis,
Žádný tiskopis na to není, zkuste použít třeba tento náš vzor.
Nejvíce uživatelů online: 1460
Právě Online:
9 Host(ů)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)
Nejčastější autoři:
VeronikaKo: 28
Sona: 14
JaroslavD: 13
borec1: 12
ivana29: 12
Statistika členů:
Hostů: 1611
Členů: 977
Moderatorů: 1
Administrátorů: 2
Statistika fóra
Skupiny:6
Fóra:18
Témata:432
Příspěvky:7867
Nejnovější členové: yabanci, majdulik22
Moderátoři: admin: 3997
Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0