Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Zkušební doba po podmíněném vrácení řidičského oprávnění
12.10.2015
21:36
JanP
Host

Dobrý den,

kolega byl, na základě § 274 odst. 1, odsouzen k zákazu činnosti na dobu 20 měsíců. Po vykonání poloviny trestu mu bylo, konkrétně, řidičské oprávnění vráceno. Soudce stanovil 3 letou zkušební dobu, po kterou musí žít odsouzený " řádným životem". V této souvislosti by mě zajímalo, jakým způsobem, popř. jaké přestupky je schopný kontrolní orgán v souvislosti s řízením motorového vozidla evidovat. Předpokládám, že špatné parkování by nemělo hrát roli. Trestný čin, jakéhokoliv charakteru, bude pravděpodobně komplikace... Ale co se týče drobnějšího bodovaného přestupku, např. překročení rychlosti v obci o 5 km/h? Berou se i drobné přestupky tohoto charakteru v potaz? Popř., jaká informační linie funguje mezi soudním a správním orgánem.

Děkuji

Jan

14.10.2015
19:26
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

JanP napsal(a)
V této souvislosti by mě zajímalo, jakým způsobem, popř. jaké přestupky je schopný kontrolní orgán v souvislosti s řízením motorového vozidla evidovat. 

Po skončení zkušební doby si soud vyžádá zprávy od příslušných orgánů - rejstřík trestů, evidenční karta řidiče, obvodní oddělení policie a městský úřad v místě bydliště. Od nich se doví, jestli odsouzený něco provedl. Neexistuje ale žádný mustr na to, co lze ještě tolerovat a co nikoliv, to záleží výlučně na soudu, který to posoudí. Ze špatného parkování se asi nebude dělat věda (pokud tedy nebude opakované, s tou rychlostí už to ale tak jednoduché není, samozřejmě trestný čin ve zkušební době je téměř jistá cesta k rozhodnutí o povinnosti dovykonat zbytek trestu zákazu činnosti. Rozhodnutí je vždy na soudu. 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
19 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0