Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Zaměstnání a rejstřík trestů
20.10.2010
23:00
Jarda
Host

Mám takovej dotaz.Byl jsem ve výkonu trestu 8let a za 5let sem byl propuštěn za dobré chování domu a stím že ihned nastoupím do práce.Soud se za mě zaručil a domluvil se přímo se zaměstnavatelem že mě zaměstná ale opak byl pravdou.Od té doby mám problémy s prací.Už 2 roky sem doma,narodil se mi syn a nikde mě nechtějí zaměstnat,všude chtěj čistý trestný rejstřík a já už nevím co mám děLAT.docházim pravidelně na konzultace s kurátorkou a vedu řádnej život.Mužete poradit?Podmínku mám ještě 3 roky.

21.10.2010
7:42
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jarda :

Mužete poradit?Podmínku mám ještě 3 roky.

V tomhle bohužel asi žádná rozumná rada neexistuje. Jestliže vás žádný podnikatel nebo žádná společnost nebudou chtít přijmout, tak je k tomu prostě nikdo nedonutí. Nezaměstnaných je dnes mnoho, takže zaměstnavatelé si mohou vybírat koho přijmou a koho ne. Musel byste  asi najít někoho, kdo by se za vás u nějakého zaměstnavatele zaručil, někoho, kdo dobře zná vás i toho zaměstnavatele.

Z trestněprávního hlediska se ale nedá dělat nic. Pokud žijete řádně, tak vám nehrozí, že by vám podmínku, ve které jste přeměnili. O zahlazení odsouzení (tedy o tzv. výmaz rejstříku)budete moci požádat až poté, co soud rozhodne, že jste se ve zkušební době osvědčil. Navíc bude muset uběhnout zákonná doba od vašeho skutečného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody. Uvádíte, že vás propustili po pěti letech. Pokud to skutečně bylo maximálně pět let a ani o den víc, tak o zahlazení můžete žádat nejdříve pět let od propuštění. Pokud to ale bylo více než pět let (a třeba i jen o jediný den), tak o zahlazení můžete žádat nejdříve deset let od propuštění.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
17.3.2011
11:22
Marek
Host

Hezký den,

chtěl bych moc poprosit o radu…v roce 2004 jsem byl 56 dní ve vazbě… bohužel pak následoval rozsudek a já dostal podmínku na dva roky s dvouletou zkušební dobou, ta mi doběhla někdy na podzim roku 2009. Zároveň mi byl uložen peněžitý trest ve výši 60000,– bohužel jsem tenkrát nebyl schopen tuto částku zaplatit a na radu mého advokáta jsem si jej nechal proměnit v nepodmíněný trest v délce trvání 56 dní.(bylo to vypočteno, že za každý den vazby náleží 1000,–), tudiž jsem na radu mého právníka zaplatil poměrnou část 4000,– a zbytek neplatil. Přišel mi pak následně dopis s nástupem, ale zároveň, tak jak mi akvokát radil, mi namísto nepodmíněného trestu započítali  vazbu, kterou jsem vykonal, tudiž jsem na výkon již nemusel nastoupit. Momentálně řeším neustálé problémy s prací… Vím, že je možné žádat o zahlazení trestu u tohoto druhu trestu po 3 letech… bohužel ale nevím, od kdy mi ty tři roky běží.Vazba byla v roce 2004, rozhodnutí o přeměně trestu peněžního za nepodmíněný až v roce 2009. Prosím moc o radu. Předem děkuji za Váš čas. M.

17.3.2011
11:36
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Marek napsal(a):

Vím, že je možné žádat o zahlazení trestu u tohoto druhu trestu po 3 letech... bohužel ale nevím, od kdy mi ty tři roky běží.Vazba byla v roce 2004, rozhodnutí o přeměně trestu peněžního za nepodmíněný až v roce 2009. Prosím moc o radu. Předem děkuji za Váš čas. M.

Abych pravdu řekl, tak si nejsem úplně jistý správnou odpovědí, protože to není věc, která by byla jednoznačně řešena zákonem a bude záviste na výkladu soudu. V podstatě jsou dvě možnosti. Buď se bude mít zato, že náhradní trest odnětí svobody jste vykonal okamžikem, kdy jste byl propuštěn z vazby a lhůta pro zahlazení by tedy běžela již od roku 2004 a vy byste ji dnes bez problému splnil. Možná je ale i druhá varianta, že se lhůta pro zahlazení odsouzení bude počítat až od okamžiku, kdy soud vaši vazbu do náhradního trestu odnětí svobody započítal. V tom případě byste musel čekat až do roku 2012. Nejsem si vůbec jist, která varianta je ta správná. jediné, co vám tedy mohu poradit, je to, abyste si žádost o zahlazení podal. Pokud ji soud zamítne, podejte si proti ní stížnost ke krajskému soudu. Ten pak řekne, která varianta je správná.

 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
17.3.2011
15:15
Marek
Host

Mockrát děkuji za odpověď, žádost o zahlazení si můžu podat sám? nebo potřebuji opět svého právníka? Nevíte v případě, že by šlo ať již nyní nebo později trest zamazat, jak dlouho tento proces trvá?

Prosím nevíte ještě, zdali si mohu mezitim alespoň zařídit živnostenský list a podnikat? samozřejmě se mé tehdéjší odsouzení nijak nespojovalo s oborem ve kterém bych momentálně rád podnikal. Předem ještě jednou děkuji. M.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
13 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0