Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Vyrozumění oznamovatele dle § 158 odst. 2 tr. řádu
8.2.2011
22:26
Langy
Host

Chtěl bych se zeptat, jak postupovat, pokud jsem nebyl jako oznamovatel a zároveň i jako poškozený vyrozuměn v zákonné lhůtě 1 měsíce o učiněných opatřeních a postupu vyšetřování, přestože jsem o toto vyrozumění zažádal? Dopouští se tímto policejní orgán nějakého zákonného či procesního pochybení? Jakého? Lze se tohoto vyrozumění nějak domáhat atp.? Děkuji za odpověď.

9.2.2011
7:40
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008

Langy napsal(a):

Chtěl bych se zeptat, jak postupovat, pokud jsem nebyl jako oznamovatel a zároveň i jako poškozený vyrozuměn v zákonné lhůtě 1 měsíce o učiněných opatřeních  

Prostě na to policejní oddělení zajděte, zavolejte tam nebo napište, a zeptejte se. Mohlo se stát, že skutečně nedopatřením nebylo vyrozumění provedeno, mohlo dojít k nějaké závadě při doručování nebo nějaké jiné chybě. Za zeptání vám nikdo hlavu neutrhne, když se slušně zeptáte, tak vám slušně odpovědí. není třeba v tom hned hledat nějakou nepravost.
Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
9.2.2011
15:42
Langy
Host

Bohužel nestalo se mi to poprvé a jak vidím, tak policisté bohužel na tato vyrozumění zřejmě kašlou, přestože jim to ukládá zákon. Proto se ptám, zda je možná nějaká zákonná cesta k nápravě, neboť Policie ČR tímto porušuje zákon a má práva.

Samozřejmě že když se jim já ozvu a budu požadovat toto vyrozumění, tak že mi ho nejspíše dají či konečně zašlou, ale jde o to, že ho mají povinnost dle zákona do 1 měsíce zaslat oni automaticky, pokud o to oznamovatel zažádá (což se stalo). Jde tedy o princip a přístup policie k samotnému vyšetřování případu.

Jednou mi vyrozumění zaslali asi až po 2 měsících, jednou dokonce vůbec a nyní čekám na vyrozumění již asi měsíc a půl a stále se nic neděje. Nedivte se pak, že jsem touto skutečností jako poškozený značně rozhořčen.

Dalším problémem je také to, že některé subjekty jako jsou pojišťovny tato vyrozumění po poškozeném dokonce vyžadují pro šetření pojistných událostí a musí se samozřejmě dokládat co nejdříve… ovšem jak, když je člověk včas od policie nemá?

11.4.2014
16:03
Linda
Host

Dobrý den. Soudila jsem se za podvod s jedním mužem a rozsudek, který jsem obdržela v březnu 2013 zněl: 3 roky nepodmíněně, byl zařazen do věznice s dozorem. Jenže toho pána jsem viděla nedávno na ulici, potvrdili mi to i jiní lidé, kteří ho znají, že ve vězení není. V databázi hledaných osob není. Kam se mohu obrátit pro informace? Mohu požadovat informace k této věci od policie, nebo soudu či koho se mám zeptat? A mám vůbec právo na takové informace? Velmi děkuji za odpověď.

11.4.2014
18:45
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008

Linda napsal(a)
Mohu požadovat informace k této věci od policie, nebo soudu či koho se mám zeptat? A mám vůbec právo na takové informace? Velmi děkuji za odpověď.

Soud není vždy povinen vám takové informace poskytnout, můžete to ale zkusit, třeba vám vyhoví. Může to být i tím, že obviněný se trestu vyhýbá a vy můžete svou informací dát soud lepší možnosti, jak ho do výkonu trestu dostat. Může to být ale také tím, že mu třeba byl uložen trest souhrnný nebo byl předtím ve vazbě. V takovém případě se mu započítává předchozí trest i vazba, což by mohlo znamenat, že už je z výkonu trestu venku.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
21 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12