Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
předvolání k veřejnému zasedání o podm. odsouzení
23.2.2017
19:44
vali
Host

Dobrý den, co lze čekat od předvolání k veřejnému zasedání o podm. odsouzení. Jde o podmínku z roku 2012, která náhle byla oživena v srpnu 2016 a spis byl odeslán SZ. V lednu 2017 byl "pachatel" odsouzen jeste za neplacení výživného. Nyní s ním pracuje probační a mediační služba, ale je to těžké, "pachatel" nemá peníze,e nemá žádné doklad,y není mu doručovaná pošta, tohle předvolání mu předala policie, výživné dál neplatí...
Nemá prostředky na odcestování do místa předvolání, nemá ani OP, který si má sebou přinést.

Hlavní dotaz tedy je, co od toho má čekat, co se děje?
Děkuji.

24.2.2017
7:37
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

vali napsal(a)
Dobrý den, co lze čekat od předvolání k veřejnému zasedání o podm. odsouzení. 

Váš dotaz je poměrně chaotický. Jestli to správně chápu, tak jste byl odsouzen k podmíněnému trestu. Říkáte, že podmínka byla oživena. Nevím, co si pod tím mám představit, ale předpokládám, že podmínka v této době skončila a soud zkoumá, jestli jste vedl řádný život v té podmínce. Přitom zjistil, že jste se v podmínce dopustil dalšího trestného činu. Proto nařídil veřejné zasedání, při němž vám hrozí přeměna toho původního podmíněného trestu na trest nepodmíněný. To, že nemáte doklady, není podstatné, můžete si je zařídit. Rovněž to, že nemáte peníze na cestu je váš problém, soud vás může nechat i předvést policií, bude-li to považovat za nutné.

Jak už jsem ale psal, váš dotaz je dost chaotický, takže má odpověď je postavena pouze na tom, jak já jsem si váš dotaz vysvětlil.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
24.2.2017
22:18
vali
Host

Dekuji za odpoved. Nejde nastesti o me, ale o cloveka, kteremu jsme poskytli prechodny azyl u nas v dome, jelikoz je zcela bezprizorni. V dobe jeho pobytu u nas vysly najevo vyse uvedene skutecnosti. Podotykam, ze se jedna o cloveka, kteremu kdyz nedame jidlo nebo penize na jidlo, tak proste neji, kdyz mu nerekneme, ze se ma jit umyt, tak se neumeje, v detstvi byl i se sourozenci odebran z pece matky a umisten do detskeho domova, pote sveren dedeckovi, ktery naduzival alkohol. Nema zajem si hledat praci, neplati si zdravotni, nema doklady, aby se prihlasil na UP, kdyz tam v minulosti byl, vyradili ho sankcne, kdyz byl zamestnan, vyhodili ho z duvodu nekvalitni prace, nyni je skoro nezamestnatelny i kvuli sve trestni minulosti. Tim spis nerozumim, ze ho protahli trestnim rizenim za alimenty ve vysi 2.500,-/mesicne, kdyz on nema ani na vlastni obzivu a zjevne nema zadne pracovni, socialni ani hygienicke navyky, nebo je ztratil. ze mu neustanovili treba ex offo, a podat zadost o snizeni aimentu.
Podminka skoncila 06/2016; 08/2016 a 09/2016 si spis vyzadal SZ ("oziveni" - muj nevhodne zvoleny termin). Rizeni v opilosti.
Pro stihani pro neplaceni alimentu po nem bylo nekolikrat celostatne patrano. Trestni prikaz (neplaceni vyzivneho, dluh 120.000,-) se mu podarilo dorucit, az kdyz ho soudce nechal predvest policii v 01/2017, kdy nabyl PM.
Alimenty dal neplati, nema ani z ceho.

Doklady jsem mu pomahala, aby si zaridil a sel se zaevidovat alespon na ÚP. Je to slozite, do mista bydliste to ma pres pul republiky, na coz nema penize a asi se i boji (psychicke prekazky). Co vime (s manzelem) - nefetuje, neholduje alkoholu, jen obcas. Lze zadat i pisemne, ale posilaji postou doporuc., coz on si neprevezme. Zadneho rodinneho prislusnika, ktery by mu to zaridil, nema. Plnou me udelit nemuze, protoze musi byt overena a k tomu potrebuje prukaz totoznosti. Probacni a mediacni sluzba mu dala jeden ukol - zridit si doklady. Jak vidite, je to slozite. Nema ani pristup k netu, ani kredit v telefonu, ze by si to obvolaval, kdyby toho byl schopen. Mohl by dostat davku hmotne nouze, aby si zaridil doklady, ale k zadosti o ni potrebuje doklad totoznosti.
Sla jsem na PCR s dotazem, zda ho muzou pro ucely vydani dokladu ztotoznit, pry nemuzou. Ptala jsem se, ze kdyz ho zatykali za ucelem predvedeni k soudu, tak si ho ztotozili jednoznacne. Tak proc to nejde nyni. Pry pouze pro policejni ucely.

Moc nevim, jak mu poradit. Posilaji mu take k uhrade naklady trestniho rizeni, na to samozrejme nema. Jak mu muze byt ustanoven pravnik, ktery by ho hajil?
Pro me i ciste prakticke hledisko - nyni nikomu extra neskodi, krom svemu diteti, kdyz mu neplati vyzivne, ale internaci ve vezeni se toho uz tuplem nedosahne, a navic to zatizi nas vsechny danove poplatniky.
Zda je neco, co jsem nezohlednila, nejaka rada. (Krom co me napadlo zbaveni svepravnosti). A nema nahodou take ta zena nejakou odpovednost za svuj vyber partnera k poceti?

25.2.2017
14:39
Pavel3219
Host

Dobrý den,chtěl bych se prosím zeptat.V Prosinci mi skončila podmínka a nyní mi přišel papír kde je napsáno:
osvědčení z OSPO Vyrozumění o veřejném zasedání.V době trvání podmínky jsem nic nespáchal,nebyl řešen policií ani nic podobného.Jediné kvůli čemu by my mohl být trest proměněn je fakt že jsem tenkrát nezaplatil ten správní poplatek 2000kč za ten první soud.Proto se ptám jestli je to možné a pravděpodobné že mi to promění kvůli dvěma tisícům ?Jiného přestupku si nejsem vědom.A dočetl jsem se na internetu že pokud jsem se osvědčil soud mi pouze tuto skutečnost písemně oznámí a k tomu veřejnému zasedání ani nedojde.Prosím tedy o Váš názor s čím tak asi mohu počítat a předem děkuji za odpověď.S pozdravem Pavel

25.2.2017
15:28
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

vali napsal(a)
Moc nevim, jak mu poradit. Posilaji mu take k uhrade naklady trestniho rizeni, na to samozrejme nema. Jak mu muze byt ustanoven pravnik, ktery by ho hajil?

V tomhle těžko radit. Možná nejlepší by bylo, abyste napsala přímo tomu soudu, který vašeho známého předvolal a vysvětlila tam v podstatě to, co tady ve svém příspěvku. Pokud doloží svou sociální situaci (potvrzení o sociálních dávkách apod, případně i vaše vyjádření), tak může žádat o ustanovení bezplatného obhájce. Jestliže ho ale k nějakému uspořádání života nedonutil ani dohled probačního úředníka, tak se obávám, že jakékoliv další snahy o změnu jeho přístupu k životu budou marné. Je to třeba i otázka pro psychiatra, jestli je vůbec schopen normálně žít. To souvisí i s výživným - musel by prokázat, že není schopen si normálně obstarat výdělek - to by se pak samozřejmě muselo řešit i v opatrovnickém řízení, mohl by navrhnout snížení výživného. Nevím, jestli jste to už neudělala, ale zkuste se obrátit na sociálku, tam by vám mohli pomoci konkrétněji.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
20 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0