Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Podmínka a trestný čin v jiném státě
5.1.2016
23:41
Zdenka
Host

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, byla jsem odsouzena v ČR k ročnímu trestu odnětí svobody s odkladem na zkušební dobu 2 let. K tomu mi byl udělen zákaz pití alkoholu, co by se stalo v případě, že bych nadýchala například na Slovenku nebo Německu. Vztahuje se tento zákaz i v zahraničí nebo je jako zákaz řízení, který platí jen na území ČR? Jsem občankou SRN - Německo, zda to hraje nějakou roli.
Předem děkuji za odpověď.

6.1.2016
18:28
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
12

Zdenka napsal(a)
co by se stalo v případě, že bych nadýchala například na Slovenku nebo Německu. Vztahuje se tento zákaz i v zahraničí nebo je jako zákaz řízení, který platí jen na území ČR? Jsem občankou SRN - Německo, zda to hraje nějakou roli.

Ten zákaz požívání alkoholu platí všude. Pochybuji ale, že by se o tom zdejší soud dozvěděl, kdybyste pila v cizině. To byste se tam musel dopustit nějakého trestného činu v souvislosti s alkoholem (např. řízení pod vlivem alkoholu), aby se to objevilo v rejstříku trestů (v rámci Evropské unie se již zahraniční tresty v rejstříku trestů objevují). Vaše státní občanství pro tyto účely nemá žádný význam.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
26 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0