Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Podmínka a náhrada škody
15.11.2008
1:17
vh

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
15.11.2008
Offline

Dobrý den, rád bych poprosil o jednu radu nebo vysvětlení. Byl jsem v trestním řízení u soudu odsouzen k podmíněnému trestu na dobu tří let s odkladem ve zkušební době na tři roky. Spolu s tím k náhradě škody v rámci svých možností a s dohledem probačního úředníka, kterému musím předkládat i doklady o splácení, o svých příjmech, atd.. Tento trest plním již rok a splátky dle možností zasílám na adresu poškozeného. V současné době jsem byl občanskoprávním řízením odsouzen k náhradě škody, soudních poplatků, nákladů právníka poškozeného v de facto stejné věci. V řízení byl použito jako důkazu rozsudku trestního soudu. Dle toho mám splácet škodu a výše uvedené náklady k rukám právního zástupce poškozeného. Nerad bych udělal nějakou chybu a tak se chci zeptat na toto, který rozsudek mám vlastně plnit a to hlavně s ohledem na neporušení podmíněného trestu. Prosím o radu jak postupovat. Myslím si že občasnkoprávním sporem mi de facto byl dluh jen navýšen o další náklady a poplatky, protože je rozsudek ve věci škody je de facto stejný jen s tím, že v tomto jsou další náklady.  Dá se s tím něco vůbec dělat? Děkuji za odpovědi. Václav Hálek

16.11.2008
18:12
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

vh řekl/a:

 Nerad bych udělal nějakou chybu a tak se chci zeptat na toto, který rozsudek mám vlastně plnit a to hlavně s ohledem na neporušení podmíněného trestu.


Pokud se skutečně jedná o tutéž právní věc a povinnost, která vám byla uložena v občanskoprávním řízení je skutečně náhradou škody, kterou jste způsobil trestným činem, za který jste byl odsouzen, plaťte dál podle občanskoprávního rozsudku. Poškozenému zřejmě nestačily splátky, které platíte a chtěl se pojistit, abyste při skončení podmínky platit nepřestal. Jestliže občanskoprávním rozsudkem bylo uloženo, abyste platil k rukám právního zástupce, plaťte tedy právnímu zástupci, tím plníte svou povinnost vůči pokozenému, právní zástupce je jen zprostředkovatel. Nebude to tedy mít ani žádný vliv na osvědčení ve zkušební době podmíněného odsouzení. To, že kvůli občanskoprávnímu rozsuku narostly náklady, je samozřejmé, kdybyste býval zaplatil vše najednou, tak by se to nestalo.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
19.12.2008
5:28
neviný
Host

prosím vás, dostal jsem podm. trest za zpronevěru 9 měs. trest již resp. podmínka již vypršela před půl rokem. k náhradě škody však z mé strany nedošlo. jsem bez zaměstnání a majetek nevlastním. trest jsem nezpůsobil, byl jsem odsouzen jen na základě nepř. důkazů 4 svědků, kteří to mohli také způsobit. to je ted jedno. chtěl jsem jen vědět zda mohu být znovu souzen za náhradu škody.

19.12.2008
7:55
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

neviný řekl/a:

chtěl jsem jen vědět zda mohu být znovu souzen za náhradu škody.

Soud bude zkoumat, zda jste udělal vše pro to, abyste škodu nahradil. Pokud zjisti, že škodu jste opravdu nahradit nemohl ani zčásti, tak vás osvědčí. Pokud dospěje k závěru, že jste se dost nesnažil, tak přemění podmínku na nepodmíněný trest.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
2.6.2009
19:09
Peter
Host

Dobrý den,

obracím se na Vás s touto věcí: Dopustil jsem se trestního činu, za který jsem dostal 3měsíce OS podmíněně s odkladem na zkušební dobu 1roku. Spolu stím mi bylo doporučeno nahradit dle vlastních sil způsobenou škodu. Během zkušební doby jsem nebyl výdělečně činný, byl jsem student a navíc jsem se připravoval na maturitu. Nedohledal jsem nikoho, kdo by chtěl škodu uhradit, sám jsem nemohl bez ničího svolení škodu opravit, a tak jsem tedy škodu nenahradil. Nedávno jsem dostal předvolání k veřejnému zasedání. Po nahlédnutí do spisu jsem se dozvěděl že je to kvůli nenahrazení škody, také jsem se dozvěděl komu bych mohl škodu uhradit. Hned v prvním možném termínu jsem došel za orgánem, který toto vyřizoval, nechal jsem si sestavit kalkulaci a škodu uhradil. Za měsíc se mám dostavit k veřejnému zasedání. Myslíte, že když jsem škodu uhradil, i když po zkušební době, bude mi převeden podmíněný trest na nepodmíněný, nebo mi může soud podmínku prodloužit? Mimo jiné jsem se nedopustil žádného jiného přestupku, nebo trestního činu, vedl jsem řádný život, navíc jsem i úspěšně složil maturitní zkoušku. Předem děkuji za odpověď

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0