Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Zranění ve vazbě
3.2.2009
16:06
Iva
Host

Dobrý den,

můj druh je již jeden rok ve vazbě a bude souzen za podvod. V září ve vazbě utrpěl pracovní úraz - ruptura achilovky a podstoupil plastiku.Po propuštění z ch.odd. vazební nemocnice mu celé dva měsíce nebyly poskytovány doporučené léky - Warfarin. Teprve po zhoršení jeho zdravotního stavu se zjistilo pochybení lékaře - náběh na embólii. Podávala jsem za druha stížnosti, jak na způsob léčby, tak i na pooperační rehabilitaci - bez odezvy.

Advokát několikrát žádal o podmíněné propuštění z vazby, ale jelikož znalecký posudek vypravovává pro st. zástupkyni primář vazební nemocnice, která pochybila, tak vždy je posudek zpracován nepravdivě a zástupkyně propuštění zamítne s tím, že není důvod, že je v nejlepší péči odborníků. Mám kopie zdravotní dokumentace, kde je prokazatelné pochybení a i paní ředitelka nemocnice pochybení přiznala a osobně se omluvila. Snažím se dostat druha z vazby na doléčení do místa bydliště - Teplice - lázně, kde je specializace pro rehabilitaci pohybového ústrojí. Pan primář do slova a do písmene hodnotí mé obavy o zdravotní stav mého druha za stupidní a směšné. Vyšetřování je ukončeno, tak usiluji o jeho doléčení doma, aby pak lépe snášel případný trest.

Poraďte mi prosím na koho se mám obrátit o pomoc, nevím si už rady? Advokát se mi zdá slabý v kolenou a nemohu si dovolit drahého advokáta, vše je teď na mně.

Může druh požádat o přidělení advokáta, kde a jak.

 

Děkuji za odpověď. S pozdravem Iva Presslerová, Teplice.

3.2.2009
18:56
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Iva řekl/a:

Poraďte mi prosím na koho se mám obrátit o pomoc, nevím si už rady? Advokát se mi zdá slabý v kolenou a nemohu si dovolit drahého advokáta, vše je teď na mně.Pokud v přípravném řízení státní zástupce nevyhoví žádosti o propuštění z vazby, musí ji předložit soudu. Soud o ní rozhodne a je proti ní přípustná stížnost, o které bude rozhodovat krajský soud. Jsou tedy vlastně tři instance, které žádost posoudí. Více udělat nelze. To, že došlo k pochybení při léčbě ještě neznamená, že je to důvod k propuštění z vazby. Vazba má zajišťovací účel (brání útěku obviněného, pokračování v trestné činnosti či v ovlivňování svědků). Je to jiné než při výkonu trestu odnětí svobody, kde by vážné zdravotní problémy mohly být důvodem k propuštění. Pokud by vašemu příteli skutečně šlo ve vazbě o život, mohl by samozřejmě také být propuštěn. Jestliže advokát svou činnost vykonává, není  důvod k jeho změně. Obvinění dost často mají pocit, že advokáti by měli pracovat jinak, ale od toho to jsou advokáti, aby věděli, co mají dělat. Více vám k tomu asi neporadím.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0