Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Výpověď svědka § 164/1 TŘ
12.10.2016
2:18
Daniel
Host

§ 164/1 TŘ mj. říká:
Jinak poškozeného a další svědky vyslechne jen tehdy, jestliže hrozí z jiného důvodu, že bude ovlivněna jejich výpověď nebo schopnost zapamatovat si rozhodné skutečnosti nebo schopnost tyto skutečnosti reprodukovat, zejména je-li pro složitost věci odůvodněn předpoklad delšího trvání vyšetřování.
Můžete prosím nějakým byť i orientačním způsobem vysvětlit jak by se mohl vysvětlovat pojem "delší trvání vyšetřování" Myšleno co se týče určení doby - co to je delší trvání? Je to absolutně vágní a neurčitý pojem, protože delší může být 3 měsíce, ale také až rok. Mohl by se třeba vztahovat k lhůtám co se týče doby vyšetřování? Tedy pokud by například předpokládaná doba překračovala lhůtu k vyšetřování, byla by považována za delší. Může mít vliv i minulost? Tedy doba, která už uběhla od události skutku?

13.10.2016
18:03
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Daniel napsal(a)

Můžete prosím nějakým byť i orientačním způsobem vysvětlit jak by se mohl vysvětlovat pojem "delší trvání vyšetřování" Myšleno co se týče určení doby - co to je delší trvání? 

To delší trvání nejde nijak konkretizovat pro všechny případy stejně. Závisí to totiž i na tom, koho budete vyslýchat. Když to bude 95tiletý stařeček, je dlouhá doba třeba i týden, protože jednak hrozí, že to podstatné zapomene, případně i to, že umře. To samé platí o malých dětech - u těch nehrozí, že zemřou, ale že zapomenou nebo si začnou vytvářet vlastní vysvětlení toho, co zažily, což samozřejmě může zkreslovat jejich výpověď. Jinak bych ale za dlouhou dobu považoval alespoň rok nebo i více. 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
30 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0