Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Utek a skryvani v zahranici....
23.9.2009
4:37
Rolandr
Host

Zdravim,

pred par dny jsem tady cetl prispevek, na ktery jste odpovidal ve stylu, ze kdyz se nekdo skryva pred trestem a soudem v zahranici, tak ze ho policie stejne najde, bude na nej vydan evropsky nebo mezinarodni zatykaci rozkaz (zatykac) a ten clovek pujde rovnou v Cesku pak do vazby….. Rad bych ale vedel, kde berete tu jistotu, ze to tak skutecne bude a ze to tak opravdu chodi… ?? Co treba panove Krejcir, Pitr, Vaskuj a dalsi, hm ?? Ti se v podstate smejou Ceske justici a zijou v klidu v zahranici, aniz by se bali nejakeho zatceni nebo predani do Ceska…! Jsou zeme, jako ruzne tichomorske ostrovy apod., kde vas nikdo nikdy nenajde a pokud se nekomu nechce utikat a skryvat za ocean a more, muze se uplne v klidu skryt a schovat do neutralniho Svycarska, ktere neni v EU a ani v jinem spolku dalsich zemi, nebo eventuelne do Lichtenstejnska, coz je jeste lepsi… Myslim, ze lide v techto zemich, jsou v dokonalem bezpeci pred Ceskou justici, zakony a policii… A rozhodne se nemusi obavat nejakych problemu, jak jste tady posledne psal… Co si o tom myslite a co k tomu zde napisete ?? Dekuji za odpoved ! Tohle je v posledni dobe docela dost aktualni tema a situace… Nemyslite ??


23.9.2009
12:10
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Rolandr řekl/a:

pred par dny jsem tady cetl prispevek, na ktery jste odpovidal ve stylu, ze kdyz se nekdo skryva pred trestem a soudem v zahranici, tak ze ho policie stejne najde, bude na nej vydan evropsky nebo mezinarodni zatykaci rozkaz (zatykac) a ten clovek pujde rovnou v Cesku pak do vazby….. 


 

Máte pravdu v tom, že některé země, třeba vámi zmiňované tichomořské ostrovy jsou z tohoto pohledu problémem (u toho Švýcarska či Lichtenštejnska bych si už tak jistý nebyl, politická, resp. vojenská neutralita nemá nic společného s vydáváním zločinců – i tyto státy nemají zájem na svém území skrývat zločince – viz např. zatčení známého režiséra Polanského ve Švýcarsku). Na druhou stranu, na tichomořské ostrovy si nemůže dovolit utéci jen tak někdo, běžný obviněný na to nemá a skrývá se většinou někde v Evropě (častým cílem je i Austrálie či Nový Zéland) a tam to takový problém není. Na druhou stranu bude asi pravda, že ten, kdo má na to, aby utekl na ostrovy, musel většinou  provést něco mnohem závažnějšího než průměrný pachatel a měl by tedy být větší zájem na jeho dopadení. Celá věc potom přechází z rukou orgánů činných v trestních řízení do rukou diplomacie nebo se čeká, až pachatel udělá nějakou chybu, při které může být zatčen. Domnívám se (to je ale opravdu jen moje domněnka), že do těch nejzávažnějších případů, které jste jmenoval, se pak zapojují i tajné služby (nedávno jsem četl rozhovor s bývalým šéfem tajné služby, který popisoval, jak osobně vezl tuším právě Krejčíře, z Německa k soudu).

Takže abych to shrnul – u těch běžných zločinců, kteří nemají prostředky na to, aby utekli na nějaký ostrov, skutečně to vydávání z ciziny funguje poměrně spolehlivě, najít konkrétního člověka není zas až takový problém (i když jsou i případy, že se po někom opravdu slehne zem, ale kvůli tomu ani nemusí utíkat do ciziny). S těmi prominentnějšími je to určitě složitější, úspěšnost tam zřejmě bude nižší, ale každý člověk jednou udělá chybu nebo se v dané zemi změní režim nebo na pachatele udělá někdo habaďůru, která umožní pachatele zatknout. Anebo se to také nepodaří, protože žádný systém není dokonalý, ale osobně bych na to asi nespoléhal. Ono totiž dalším aspektem je to, že veřejnost se o podobných případech dovídá jen ze sdělovacích prostředků a tam se informuje jen o těch prominentních případech. O tom, že člověk, který zpronevěřil dva miliony nebo znásilnil sousedku, utekl do Anglie, odkud byl po půl roce vydán, se v novinách většinou nedočtete.

 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
8.3.2011
14:21
Willi7000
Host

Zdravim vas vsechny.Velice se divim,co  se zde pise.Sam jsem byl dle §148,odsouzen v roce 2000,k 5 letum na tvrdo.Jelikoz od roku 1989,ziji trvale v Rakouske republice,nebyl jsem a nebudu Ceske republice nikdy vydan,coz mam pisemne!Takze clovek nikdy nemusi az tak daleko jak pan Krejci a spol.,staci za humny.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
7 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0