Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Titul
30.7.2009
20:28
MARTINA
Host

Dobrý den,jenom by mne zajímalo - manžela zastupuje v trestním řízení advokát,který nemá titul JUDr,nýbrž promovaný právník.Můžete mi vysvětlit,jaký je mezi oběma tituly rozdíl?Předem děkuji za odpověď.

31.7.2009
7:48
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

MARTINA řekl/a:

Můžete mi vysvětlit,jaký je mezi oběma tituly rozdíl?


Student, který úspěšně dokončí právnickou fakultu má v dnešní době titul magistr (Mgr.) Je to plnohodnotný právník, který za splnění dalších podmínek (přípravná praxe v advokátní kanceláři, složení zkoušek) může vykonávat profesi advokáta. To samé platí i pro titul JUDr. (doktor práv). K zísání tohoto titulu je třeba ještě další studium, složení další státní zkoušky ve vybraném oboru a obhájení rigorózní práce na právnické fakultě.

Pokud jde o užívání titulu promovaný právník, odpovídá to v podstatě magisterskému titulu. Titul magistra se uděluje absolventům vysokých škol netechnického zaměření, a to až od počátku 90. let. Do té doby absolventi právnické fakulty neměli žádný titul (pokud si tedy neudělali ty další rigorózní zkoušky) a užívali označení (on to ani není titul) promovaný právník.

Na titul obhájce není třeba nijak zvlášť hledět, nevypovídá vůbec nic o jeho kvalitách. Je to jen akademické označení. Advokát, který má dva tituly před jménem a jeden za jménem vůbec nemusí být lepší než advokát bez titulu. Jeho tituly svědčí jen o tom, že toho víc nastudoval, což může znamenat, že je dobrý, ale také to může znamenat, že je to teoretik, který v praxi nadělá víc škody než užitku.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
31.7.2009
19:36
MARTINA
Host


Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
7 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0