Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
přijmení - trestní oznámení?
13.1.2010
23:35
hlavkova

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
14.1.2010
Offline

Dobrý den,

je to již dva roky co mě donutil bývalý přítel, abych šla podepsat na matrice, aby se dítě jmenovalo po něm.

Ptala jsem se známých co mohu udělat, aby se jmenovalo dítě opět po mně a všichni se mi vysmály do očí, že jsem byla trouba a šla tam.

Jenže měla jsem rizikovku, a musela ležet a zrovna v tu dobu bylo v televizi o vyměněných holčičkách. Tak jsem svého ex poprosila, jestli půjde se mnou k porodu, odpověděl, že ano, ale až podepíšu papíry, že se bude jmenovat dítě po něm, jinak nikam nepůjde a půjdu sama a je mu jedno co bude.

Lze na něj i po dvou letech podat trestní oznámení a nebo je to promlčené nebo co lze dělat, aby opět dítě neslo mé jméno?

 

Předem děkuji za kladné i záporné odpověďi

H.

14.1.2010
7:46
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

hlavkova řekl/a:

Lze na něj i po dvou letech podat trestní oznámení a nebo je to promlčené nebo co lze dělat, aby opět dítě neslo mé jméno?


Trestní oznámení sice podat můžete, ale obávám se, že se nestal žádný trestný čin, takže policie s tím bude velice rychle hotová a vy jí trestním oznámením jen budete zdržovat od důležitější práce. Změna příjmení dítěte je ve výjimečných případech možná, ale to rozhodně není otázka práva trestního, nýbrž práva rodinného, které ale na těchto stránkách neřešíme.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
11 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0