Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Prezentace organizací pomáhajících osobám dotčeným trestnou činností
10.11.2011
19:16
mataj

Jen se ptám
Příspěvků: 2
Člen od:
10.11.2011
Offline

Dobrý den,

Jmenuji se Jiří Mataj, jsem sociálním a pastoračním pracovníkem v občanském sdružení Za branou http://www.zabranou.cz , ve kterém se, víceméně jako dobrovolníci s dlouhodobou zkušeností s vězeňstvím, pokoušíme hledat nové cesty v pomáhání vězňům a jejich blízkým.

Všiml jsem si, že se na toto velmi dobře udržované fórum obrací s dotazy s trestně-právní tematikou velké množství lidí, kteří mají své blízké ve vězení, nebo jejímž blízkým trest odnětí svobody v budoucnu hrozí. Proto si dovoluji na toto fórum umístit prosbu, zda by se čtenáři – blízcí, nebo přátelé lidí, kteří jsou ve vězení, nemohli vyjádřit a zamyslet nad následujícím dotazem týkajícím se svépomocných skupin pro blízké a rodinné příslušníky lidí ve vězení: (V současnosti zjišťujeme, zda by o takové skupiny byl zájem a zda jsou smysluplné.)

 

Uměl/a byste si představit, že byste se 1x za měsíc setkal/a v kavárně nebo v jiném příjemném prostředí s cca 7mi ostatními lidmi – manželkami/manžely či přítelkyněmi/přáteli, příbuznými (rodiči, prarodiči) či kamarády uvězněných a povídal/a si s nimi o jejich i svých zkušenostech spojených s uvězněním Vašeho blízkého; dal/a jim i obdržel/a rady a tipy jak postupovat, na co si dávat pozor, z čeho mít radost – jednoduše sdílel/a svou zkušenost, nechal/a se podpořit a podpořil/a ostatní, kteří na tom jsou (nebo byli) podobně jako Vy?

 

Zajímalo by mě, zda Vám přijde takováto „svépomocná skupina“ jako dobrý nebo špatný nápad. Z čeho byte měl/a obavy? Co Vám přijde dobré a co špatné nebo nedůvěryhodné?

 

Více informací je případně zde: http://www.zabranou.cz/news/zahajeni-svepomocne-skupiny/

 

Vaší reakcí pomůžete dobré věci – poskytnete vodítko k dalšímu směřování pomoci vězňům a jejich blízkým v ČR. Odpovědět můžete na toto fórum, nebo na tuto naší e-mailovou adresu: zabranou@gmail.com a to i zcela anonymně (jediné, co známe, je Vaše e-mailová adresa). Pokud znáte někoho dalšího, koho by svépomocná skupina mohla zajímat, a mohl by se k této věci vyjádřit, budeme moc vděční, když mu tento e-mail přepošlete.

 

Děkuji,

Za tým Za branou, Jiří Mataj.

28.2.2012
9:41
Sona

Zajímá mě to
Příspěvků: 14
Člen od:
22.2.2012
Offline

Se svépomocnou skupinou sdružení Za branou spolupracuji přibližně od listopadu, a myslím si, že mi to velmi pomohlo. Pokud máte nějaký problém, který se týká vězeňství, života ve vězení a po něm, můžete se na ně obrátit. A pokud byste chtěli sdělit něco jiným lidem, kteří mají svého blízkého ve VTOS, můžete napsat sem: http://www.partnervevezeni.estranky.cz/

Děkuji, Soňa

22.3.2013
20:13
Jan Frank

Jen se ptám
Příspěvků: 2
Člen od:
22.3.2013
Offline

Vážení diskutující, hlavně Vy, kdo máte blízkého ve vězení,

 

již více než rok se nám v Praze schází skupina rodičů, partnerek, manželek a dalších blízkých vězňů. Svépomocná skupina má zejména psychologickou podpůrnou roli, ale díky naší právničce se bezplatně dozvíte vše potřebné s výjimkou advokacie. Osobám pečujícím o děti odsouzené osoby, pokud jsou v finanční tísni, nabízíme cestovné do věznic i na setkání skupiny. Na našich setkáních panuje bezva atmosféra a vždy se na sebe těšíme. Někdo přijde jednou a nikdy více, další chodí pravidelně a sdílejí své osudy a dokáží si navzájem pomoci, schází se apod. Více se dozvíte na stránkách http://www.zabranou.cz. Těšíme se naviděnou, zdraví Jan Frank, o. s. Za branou.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
10 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0