Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Přestupky
27.11.2014
14:37
Petra J.
Host

Dobrý den,
příteli byl zadržen řidičský průkaz do doby rozhodnutí o přestupku. Ještě než nabylo právní moci rozhodnutí o přestupku, byl přistižen při řízení. Chci se zeptat, zda se jedná o maření výkonu úředního rozhodnutí dle TrZ nebo o řízení bez řidičského oprávnění jako přestupek.
Bohužel je situace ještě komplikovanější, neboť byl přistižen pří řízení vozidla, na které nikdy nevlastnil řidičák (má B, ale řídil auto, na které potřebuje C). V případě, že by to bylo posouzeno jako maření výkonu (protože měl řidičák zadržený) a ještě jako řízení bez řidičského oprávnění (protože C nikdy nevlastnil), což by byl přestupek, povedou se obě řízení paralelně nebo se bude jednat o jednočinný souběh? A v případě souběhu by to řešil soud nebo obec, nebo ten, kdo rozhodne první, a pak by se druhé řízení zastavilo?

Děkuji za odpověď

27.11.2014
15:38
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
22

Petra J. napsal(a)
Chci se zeptat, zda se jedná o maření výkonu úředního rozhodnutí dle TrZ nebo o řízení bez řidičského oprávnění jako přestupek. 

Obojí by mělo být projednáváno jako přestupek. jak bude správní orgán konkrétně postupovat, to nevím, ale lze předpokládat, že bude rozhodnuto o obou přestupcích jedním rozhodnutím.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
10 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0