Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Poškozování věřitele ?
12.7.2013
13:30
Leoš Hlavatý
Host

Pod který paragraf a zda jde vůbec o trestný čin, bych se rád dozvěděl a to: Bylo mi odcizeno auto z dílny podnikatele. Policie ho nenašla a věc odložila. Podnikatel nic hradit nechtěl a dělal jakoby se ho to netýkalo. Věc sem dal k soudu v únoru, ústní jednání bylo nařízeno až na září, byl dohodnut smír mezi účastníky, s tím, že dlužník zaplatí do 30 dnů od nabytí práv. moci rozsudku. Bohužel se tak nestalo a přišel sem na to, že dlužník převedl nemovitost na dceru, ale ještě před vynesením rozsudku a bylo to v červnu, tedy už v době, kdy věděl, že je proti němu vedeno soudní řízení. Otázka zní, jde o trestný čin poškozování věřitele či ne a je vůbec možno na to nahlížet jako na poškozování, či jde o jiný trestný čin ? Exekutor je totiž bohužel neúspěšný, dotyčný nic jiného už nemá a co měl, toho se rychle zbavil. Můžete mi poradit. zda-li mám šanci vůbec uspět na policii s tímto ohlášením ? Nechci ji zbytečně zatěžovat a vypadat jak trouba. Děkuji za odpověď.

12.7.2013
14:21
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Leoš Hlavatý napsal(a)
Pod který paragraf a zda jde vůbec o trestný čin, ... Můžete mi poradit. zda-li mám šanci vůbec uspět na policii s tímto ohlášením ? Nechci ji zbytečně zatěžovat a vypadat jak trouba. Děkuji za odpověď.

Ano, skutečně by mohlo jít o trestný čin poškození spotřebitele podle § 222 trestního zákoníku, můžete tedy skutečně podat trestní oznámení. To vám ale nepomůže peníze získat. Můžete ale v občanskoprávním řízení navrhnout neplatnost smlouvy o převodu nemovitostí a tak si zajistit majetek, který bude moci být postihnut exekucí. To ale není nic jednoduchého, doporučuji advokáta.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
10 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0