Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
pokus vraźdy x zabití nebo ublížení na zdraví
3.4.2016
17:57
kmichaal
Host

Pro upřesnění: Jednalo se o dva plnoleté pachatele (cca 22 let). Hovořil jsem s mužem, který se přímo účastnil soudu. Podle něho se jednalo o čin, při kterém ulpěla na obuvi pachatele vyjma krve i mozkomíšní tekutina. Tak hovořil vyšetřovací spis. Omlouvám se za naturalistický popis, ale právě toto podle mého názoru dokládá úmysl způsobit smrt či újmu blízkou smrti. Tak nějak se, myslím, definuje úmysl někoho zavraždit. Ptám se, neboť mi těžké ublížení na zdraví (3-10 let) přijde na takto brutální čin poměrně mírná kvalifikace. Nejsem právnicky vzdělán, nicméně dokážu vycítit rozdíl mezi nepřiměřenou agresí, ze které rezultuje úraz s delší dobou rekonvalescence a naprosto likvidačním útokem, při kterém dva pachatelé (podle svědků měli být snad i tři, ale osobně jsem u toho nebyl) doslova rozšlapou hlavu bezbranné oběti.

4.4.2016
7:36
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
12

kmichaal napsal(a)
Nejsem právnicky vzdělán, nicméně dokážu vycítit rozdíl mezi nepřiměřenou agresí, ze které rezultuje úraz s delší dobou rekonvalescence a naprosto likvidačním útokem, při kterém dva pachatelé (podle svědků měli být snad i tři, ale osobně jsem u toho nebyl) doslova rozšlapou hlavu bezbranné oběti.

Zcela vás chápu, z toho, co jste popsal, mám na to podobný názor jako vy, ale bohužel se nemohu vyjádřit k tomu, proč obvinění nejsou stíhání pro pokus vraždy.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
14 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0