Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Oznamovatel a informace o průběhu řízení
26.4.2011
17:50
mich99

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
26.4.2011
Offline

Dobrý den,

chtěl bych vědět, zda jako oznamovatel trestného činu mám právo nahlížet do spisu, pokud již bylo zahájeno trestní stíhání. Důvodem je fakt, že spis byl přeložen na Policii do jiného okresu a nejspíš stíhání zastaveno a obnoveno vyšetřování. Rád bych znal důvod těchto změn a případně doplnil své podání. Což také nevím, zda učinit na státním zastupitelství nebo Policii.

Dále mám jeden výkladový dotaz, jedná se o trestný čin podle § 337 Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přičemž jde o pokračování v činnosti, kterou stavební úřad rozhodnutím "pozastavil". Lze to chápat jako zákaz podle zmíněného paragrafu?

Děkuji

26.4.2011
18:57
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

mich99 napsal(a):

Dobrý den,

chtěl bych vědět, zda jako oznamovatel trestného činu mám právo nahlížet do spisu, pokud již bylo zahájeno trestní stíhání. 

Oznamovatel obecně nemá právo nahlížet do spisu. Toto právo má jen v případě, že má zároveň postavení poškozeného. K nahlížení do spisu se dočtete více tady

Vámi popisované jednání by pravděpodobně nemohlo být postiženo jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Stavební úřad má ale jistě vlastní páky, jak na takového stavebníka vyzrát, počínaje finančními sankcemi a konče rozhodnutím o povinnosti odstranit stavbu.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
9 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0