Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Obvinění
15.2.2009
12:05
MARTINA
Host

Dobrý den,manžel obdržel od policie obvinění z podvodu.Nahlašuje policie tento fakt  i zaměstnavateli?Děkuji za odpověď.

15.2.2009
17:59
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

MARTINA řekl/a:

.Nahlašuje policie tento fakt  i zaměstnavateli?



Pokud trestná činnost nijak nesouvisí s výkonem práce, není důvod, aby policie sdělovala zaměstnavateli, že bylo zahájeno trestního stíhání jeho zaměstnance.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
11.2.2013
1:37
Honza2

Zajímá mě to
Příspěvků: 5
Člen od:
5.2.2013
Offline

Odvolací soud potvrdil rozsudek soudu prvního stupně a vrátil případ zpět k prošetření policii s tím, že usnesení o zahájení trestního stíhání je zcela chybné a vadné, doslova odvolací soud mimo jiné napsal, že „Podstatou vytýkané procesní vady byly nedostatky v usnesení o zahájení trestního stíhání, které v návaznosti na užitou právní kvalifikaci neobsahovalo naplnění všech zákonných znaků skutkové podstaty, včetně subjektivní stránky“ a nařídil policii vypracovat nové usnesení o zahájení trestního stíhání podle §160 odst. 1,5 trestního řádu. 

Policie následně vypracovala nové usnesení o zahájení trestního stíhání, aniž zrušila to předchozí, vadné. Podal jsem samozřejmě stížnost, nebyla dosud vyřešena. Je takový postup policie správný? Nemělo být vadné trestní stíhání zastaveno a teprve potom znovu sděleno? Nyní mám v ruce dvě (navíc skoro identická) usnesení o zahájení trestního stíhání pro stejný čin. 

 

Děkuji za odpověď. 

11.2.2013
8:34
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Honza2 napsal(a)
Nemělo být vadné trestní stíhání zastaveno a teprve potom znovu sděleno? Nyní mám v ruce dvě (navíc skoro identická) usnesení o zahájení trestního stíhání pro stejný čin. 

Nové usnesení jen upřesňuje to původní. To původní řízení nemůže být zastaveno, protože by se tím vytvořila překážka věci odsouzené. Usnesení o zastavení je věcným rozhodnutím, to znamená, že pokud dojde k zastavení řízení, nelze již o tomtéž skutku vést další řízení. Soud svým usnesením v podstatě konstatoval neúčinnost původního rozhodnutí. Postup policie je tedy správný.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
12.2.2013
12:55
Honza2

Zajímá mě to
Příspěvků: 5
Člen od:
5.2.2013
Offline

Děkuji za odpověď. Mám to tedy chápat tak, že původní usnesení o zahájení trestního stíhání je neúčinné, tedy jako kdyby nebylo? Závazně pro mě platí tedy usnesení nové, tímto opraveným usnesením se také přerušuje běh promlčecí lhůty?

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
13 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0