Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Neoprávněné používání titulu Ing.
14.1.2011
7:18
Marek
Host

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, zda je možné někde dohledat, zda jistý podnikatel oprávněně používá svůj titul. Dopustil se na nás podvodu a nyní jsme se dozvěděli, že žádnou vysokou školu vystudovanou nemá, ale nechceme toho využít bez spolehlivého ověření. Pokud ano, dopouští se tak trestného činu nebo pouze přestupku? Mockrát děkuji a přeji hezký den. Marek

14.1.2011
7:35
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Marek napsal(a):

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, zda je možné někde dohledat, zda jistý podnikatel oprávněně používá svůj titul. Pokud ano, dopouští se tak trestného činu nebo pouze přestupku?


 

Neoprávněné užívání titulu absolventa vysoké školy samo o sobě zcela jistě není trestným činem. Takové jednání ale je přestupkem podle § 21 odst. 1 písm. d) přestupkového zákona a lze za něj uložit pokutu do 3.000,- Kč. Informace o tom, zda někdo skutečně získal absolventský titul není veřejně přístupná, zjistíte to v podstatě pouze na vysoké škole, kterou údajně měla daná osoba absolvovat.

 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
20.8.2012
18:30
Adan
Host

Dobrý den,

Chtěl bych se prosím zeptat na jednu věc ohledně například padělku či koupě maturitního vysvědčení či jiného titulu. Když si prosím někdo tímto zpusobem obstráda diplom a v podstate ho ani nechce použit a má ho například zavřeny v šuplíku či vystavene v ramečku dopouští se prosím taky trestného činu jako uchovávaní? Když je to vystavené na jeho jméno rodné číslo a nemá ho v úmyslu použít prosím ? Děkuji prosím za odpověd. Adam

20.8.2012
18:40
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Adan napsal(a)
Dobrý den,

Chtěl bych se prosím zeptat na jednu věc ohledně například padělku či koupě maturitního vysvědčení či jiného titulu. 

Vysvědčení nebo vysokoškolský diplom jsou veřejné listiny a jako takové jsou zákonem chráněny proti padělání. I samotné obstarání si takové listiny je trestné bez ohledu na to, zda ji nějak použijete k obvyklému účelu, nebo zda si ji jen vystavíte na zeď. Trestní sazby najdete tady

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
20.8.2012
20:58
b.h.e

Jen se ptám
Příspěvků: 3
Člen od:
20.8.2012
Offline

Dobrý den,

ještě bych se Vás prosím chtěl zeptat jak by to bylo když bych to 1x maturitní vysvědčení měl či uchovaval pro sběratelský účel ? Jak je to prosím v tomto případě. Děkuji prosím za odpověd.Adam

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
13 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0