Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy
18.7.2013
10:04
verySe

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
18.7.2013
Offline

Dobrý den,

  Před dvěma lety jsem byl pozván na povolený odstřel nosorožce tuponosého na soukromou farmu v JAR. Po odstřelu se ze zvířete za asistence orgánů ( Policei JAR, úředník veterinární zprávy atd.) odňala trofej, která se dále očipovala. Vzhledem k tomu, že farma na, které jsem lovil, je soukromá a interiér je zařízen mnoha trofeji, v právní kanceláři jsem se vzdal trofeje ve prospěch farmy. Loňský rok jsem byl kontaktován celní zprávou s tím, že přišli nějaké otázky z celní zprávy JAR., tam jsem nic nevypovídal vzhledem k tomu, že se jednalo o mojí soukromou věc. 

  Současně s tím mi přišlo usnesení z letiště Bratislava, že mé trofeje, které měly zůstat na farmě v JAR., jsou zajištěné na letišti.

  V současné době, jsem na dovolené v zahraničí, ale prostřednictvím známých jsem se dozvěděl, že další lovci, kteří se mnou lovili jsou zatčeni a bylo jim sděleno obvinění pro trestní čin neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a mají být údajně na vazbě, prý mělo jít o nějakou organizovanou skupinu cca 17 lidí. Já sám jsem tam byl jen s dvěma.

 Zajímalo by mě čeho jsem se dopustil případně já? 

                                                                   Děkuji za odpověd

 

18.7.2013
10:31
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

verySe napsal(a)

 Zajímalo by mě čeho jsem se dopustil případně já?  

Na tuto oblast nejsem odborník, ale pokud jste vy se na dovozu těch trofejí do EU nepodílel, tak vám zřejmě nehrozí nic, ničeho jste se nedopustil.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
14 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0