Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Liberty People
7.3.2016
16:54
LIBERTY PEOPLE, z.s.
Host

Dobrý den, reaguji na Váš příspěvek a velice rád se vyjádřím. Nejdříve musím říci, že máme i své klienty, kteří nás vždy upozorní na nějaký příspěvek, pokud se týká nás a někdo se snaží nás poškodit. To však říkám proto, že rozhodně nesleduji podobné webové stránky, jako je tato, nicméně když už někdo reaguje na nás ať už pozitivně či negativně, cítíme potřebu se vyjádřit.
Pokud jde o založení spolku, není žádným tajemnstvím, že já jako předseda spolku jsem byl v minulosti jednou, pouze jednou odsouzen pro majetkovou trestnou činnost, pro upřesnění jsem působil jako vedoucí autosalonu. V prvé řadě se nejednalo o sedm let výkonu trestu, ale o 3 roky a tři měsíce. Pokud jde o druhého člena přípravného výboru, byl jím skutečně člověk odsouzený za vraždu, což nikdo z nás v počátku nevěděl.Ostatně, tento člověk byl ve spolku vyloženě zbytečný, protože mu spíše škodil, než pomohl. Proto byl počátkem loňského roku vyloučen jako člen spolku. Dnes je situace jiná, členy spolku jsou RSDr. Dvořák a Mgr. Filípek, kteří tvoří výbor spolku. Na druhou stranu, není a nebyo nikdy překážkou, aby do spolku vstoupili osoby, které mají zkušenosti z výkonu trestu, pokud budou chtít své zkušenosti vhodně využít. Do vězení se může dostat úplně každý, počínaje lidmi pracujícími v dělnické sféře, konče soudci, policisty či lidmy z politiky, což v posledních měsících toto tvrzení jen podtrhuje. Pakliže společnost bude hledět na občany, které prošli výkonem trestu odnětí svobody, jako na zločince, kriminálníky a podobně, tak je to bezesporu špatně. Pak se nelze divit, že osoby, které opustí výkon trestu se nejsou schopni reintegrovat, protože společnost je mezi sebe již nepustí. A takový člověk zpravidla znovu začne páchat trestnou činnost. A pro společnost znamená daleko větší riziko, než kdyby ho společnost mezi sebe přijmula zpět. Řada těch, kteří sem píší,ty zkušenosti mají a nepohybně i s vězením. Minimálně byly např. součástí páchané trestné činnosti, nebo z ní měli profit. Některé moudré lidi, kteří něo kritizují vězení možná ještě čeká, protože stát se v životě může cokoliv. Z praxe víme, že takových co kritizovali apod, posléze byly sami stíháni je celá řada.

Pokud jde o trestní oznámení, tak spolku je známo, že byo podáno trestní oznámení. Jedná se o trestní oznámení, které podal jeden vietnamský občan, žijící v ČR, dokonce zde prokazatelně žije na cizí doklady, neboť jeho skutečná osoba je mezinárodně hledaná. Trestní oznámení však ještě nic neznamená, protože je třeba ctít zásadu presumpce neviny. Navíc v dnešní době se stalo fenoménem podávat trestní oznámení pro cokoliv. Dneska jsou lidé schopni podat trestní oznámeni proto, že se jeden na druhého špatně podívá. Bohužel si nikdo neuvědomuje, co znamená status osoby obviněné, obžalované a jaké důsledky to může mít pro oznamovatele trestního oznámení, pokud je taková osoba následně zproštěna z viny.Samozřemě v konetxtu uvedeného to vystihuje stav naší rozvrácené společnosti a rostoucí nenávisti k ostatním.

MOhu Vás ujistit, že spolek za dobu své existence prožil mnoho, nicméně proti lžím a pomluvám se bude logicky tvrdě bránit přes své advokáty. Pro zajímavost spolek spolupracuje intenzivně s cca 15 renomovanými advokáty zapsanými v ČAK, kteří náš spolek znají a rozhodně o něm nemají takové mínění, jako někteří prudce inteligentní jedinci, kteří píši nesmyslné a pomluvné příspěvky, navíc se neumějí podepsat a schovávají se pod anonymní přezdívky. Toto mi přijde jako neskutečná ubohost těchto lidí, která nás nikdy nemůže rozhodit natolik, abychom snad naší činnosti zanechali. Naopak, motivuje nás to do další práce. A poslední věc, co bych rád vysvětlil. Pokud má někdo pocit, že fungujeme jako charita a budeme dotovat spolupráci s lidmi, kteří páchali trestnou činnost jakéhokoliv charakteru, tak se hluboce mýlí. Jsme spolek a pokud někoho požádáme o finanční dar a on se rozhodne, že nám ho dobrovolně poskytne, je to jeho rozhodnutí. Pokud je takový člověk nerozhodný, nebo dokonce da poskytuje jen proto, že od toho očekává úspěch v podobě podmíněného propuštění, tak se opět mýlí. Poskytnutí daru není podmíněno zahájením spolupráce.

Každý má možnost žádat naše vysvětelní, každý má možnost se na nás obrátit. Rozhodně však nepovažuji za normální, aby člověk, který má problém věci řešil anonymně v diskuzním foru. Očekával bych, že takový člověk se na nás obrátí telefonicky či emailem. Pokud však někdo zde uvádí nepravdy, jistě nám nemá emailem co napsat, protože by nebylo vlastně ani co. S ohledem na tento stav jsme oslovili své klienty, aby nám poskytly reference, které v průběhu měsíce března oficiálně zveřejníme.

předseda spolku - Jiří RAK

8.3.2017
11:24
Pospíšilová,Riess
Host

Nám take p.Rak nasliboval hory doly, neudelal nic na čem jsme se dohodli a jak má vrátit peníze tak se jen vykrucuje a lže !!! No nema cenu se s nim stale dohadovat PČR si to s nim už vyřeší... Rozhodně nedoporučujeme !!!

2.4.2017
20:55
seniorka
Host
13

Člověk v době, kdy potřebuje pomoc se chytá jakékoliv pomoci a vlastně věří každému kdo mu přislíbí pomoc. I já BLB přijala pomoc, dala peněz víc než dost. Vše však byly jen sliby a sliby, nic víc. Peníze se někde kutálej a jsou v nenávratnu. Tento spolek a tento pán si užívá z peněz co si na své sliby vymámí, ale jak dopadne ten co jeho pomoc chtěl, tak ten má smůlu.

5.4.2017
12:26
seniorka
Host

Pospíšilová,Riess napsal(a)

Nám take p.Rak nasliboval hory doly, neudelal nic na čem jsme se dohodli a jak má vrátit peníze tak se jen vykrucuje a lže !!! No nema cenu se s nim stale dohadovat PČR si to s nim už vyřeší... Rozhodně nedoporučujeme !!!

Myslím, tedy vím na 100% že nejste sama, ani já ne. Je nás víc než dost, které obral p.Rak o peníze. Nasliboval hory - doly , ale nic neudělal,aby pomohl. Stále jen řeči jak pomůže, jak vše vrátí, ale kuzek utek!!!!

7.6.2017
14:13
Sběratel
Host
15

Dobrý den,
pokud máte problémy s panem Jiřím Rakem ze spolku Liberty People, pak mi prosím pošlete informaci na jiri.rak.podvodnik@seznam.cz. Chystám se zveřejňovat o něm informace, aby již další lidé nepodlehli jeho chorobné mysli a lžím.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
11 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0