Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Liberty People
10.12.2015
23:13
Muriel
Host

Je to podvod.

10.12.2015
23:17
Muriel
Host

Liberty People, resp. Jiří Rak, to je jeden velký podvodný projekt. Letos v létě o něm vyšla celá strana ve všech Denících na severu Čech v rubrice Černá kronika – kauza. Ještě tu mám ten článek před sebou. Rak je sám mukl, který seděl sedmiletý trest za podvody nebo zpronevěry. V base se dal dohromady ještě s jedním muklem, který seděl pro změnu za vraždu. Pár dnů po propuštění si spolu založili Liberty people, od počátku to byl podnikatelský projekt, jak vytáhnout z lidí prachy. Pak toho vraha Rak odstřihnul a jede si to dál sám. Údajně pracuje bezplatně a žije jenom z darů, ale ve skutečnosti nabízí většinou zařízení podmíněného propuštění a taxu za to má v řádu desítek tisíc. Nezajistí samozřejmě nic, soudy dobře vědí, co je to zač, on podával záruky za lidi, které ani neznal a hned pár dnů poté, co vůbec jeho občanské sdružení vzniklo.

Takže záruka podávaná Rakem resp. Liberty People je soudům akorát k smíchu a smetou jí ze stolu s tím, že je podaná naprosto nedůvěryhodným subjektem s trestní minulostí, který je sám v podmínce. A slyšela jsem, že se teď Rakem prý zabývá hospodářská kriminálka kvůli novým podvodům, že lidem nasliboval, že jim zařídí různé věci v rámci trestního řízení, ale ty sliby nesplnil a ani to nebylo v jeho silách. Takže jestli vám (Henriett a další) něco dluží, co z vás podvodně vymámil a pak nevrátil, obraťte se na hospodářskou kriminálku Ústí nad Labem (Horova ulice) a přidejte se k trestnímu oznámení.

14.2.2016
10:12
Sharlej
Host

Dobrý den, tento spolek rozhodně nedoporučuji. Pan Rak mi dluží 30 000. 15 000 si vzal zálohu pro sebe a zbytek na znalecké posudky, které dodnes nezařídil.. Za mim manželem dodnes nebyl a nevidím žádnou aktivitu nebo posun. Je to šarlatán co slibuje a hrabe jen pro sebe. Pomůže jen těm na kterých má jistotu, že uspěje, aby si zvýšil reputaci.. Rozhodně to budeme dal řešit, všichni co jste na tom podobně doporučuji se obratit na hospodařskou kriminalku a přidat se, aby už nedošlo k dalším podvodům.. Pan Rak je v šetření už delší dobu a oznamení na něj je vic než dost..

24.2.2016
11:02
LIBERTY PEOPLE
Host

Vyjádření spolku LIBERTY PEOPLE k uvedeným příspěvkům:
Spolek LIBERTY PEOPLE se důrazně ohrazuje prooti uvedeným lžím a pomluvám ze strany uvedených osob, skrývajících se pod jakési hosty těchto stránek. V prvé řade skutečnostni zde uvedené jsou nepravdivé. Spolek je nicméně zvyklý na kritku osob a rodinných příslušníků v případech, kdy spolek intervenoval v řízení o podmíněném propuštění a žádsot dotyčného byla zamítnuta. Nikoliv však vinou spolku, ale pouze bohatou kriminální minulostí osoby, která o podmíněné propuštění žádá. Je ubohé, přenášet trestní odpovědnost a neúspěch v takovém řízení např. na spolek, který jistě nemlůže za to, že ten či onen odsouzený spáchal tretsnou činnost, dokonce opakovaně. Nebo je opakovaně ve výkonu trestu odnětí svobody. V prvopočátku spolupráce je vše vždy na dobré úrovni, kluient spokojený, nicméně v momentě neúspěchu u podmíněného propuštění je příčinou neúšpěchu LIBERTY PEOPLE, nebo snad sám odsouzený a případně jeho rodina, manželka, družka? Které mu dost dobře možná trestnou činnost usnadňpvali, nebo z ní profitovali. ANo, takovýto lidé sem píší. Píše sem komentáře jedině člověk, který má z kriminálním prostředím zkušenosti, nikd jiný sem napsat nemůže. Nebo nějaká rodina, družka, manželka, jíž si odsouzený postěžoval, že vlastně za to, že ho nepustili může LIBERTY PEOPLE. Vždy za to může vlastně nejdříve policie, pak státní zástupce, soud, advokát a v poslední řadě spolek, který bojuje za propuštění svého klienta. Ustálená filozofie většiny odsouzených a jejich příbuzných. Pokud jde o finančí dary, tak spolek odkazuje na sdvé stránky, kde se finančním darům a jejich vracení věnuje ve svém prohlášení. Doporučuji přečíst a seznámit se s tímto prohlášením.
Pakliže má někdo potřebu se zpovídat formou těchto příspěvků, bylo by jistě přísnosnější, kdyby spolek oslovili emailem nebo telefonicky. a domluvili případný postup, případně požádali o vrácení finačních darů - písemně.


Úplně na závěr musíme konstatovat, že jsme zvyklý na tzyto invektivy ze strany některých lidí, protože jak už shora uvedeno, takovéto výtky a výhrady mají pouze lidé, kteří pochazí z kriminálního prostředí, jsou neponaučitělní recidivisté a ve vězení jsou opakovaně. To samé platí i o některých příbuzných, kterým jistě bylo milé, když měli finanční profit z trestné činnosti, a nyní se vydávají za ty nejpoctivější v této zemi.
Spolek přes své advokáty učiní důrazné právní kroky k tomu, aby k podobným příspěkům nedocházelo. Pakliže někod žádá o vrácení daru a podobně, rozhodně přes tento portál a nekteré další cesta nevede. Jedině písemnou formou emailem, nebo poštou.
Spolek od 1.2.2016 změnil svou koncepci a bude se věnovat zaměstnávání osob ve výkonu trestu a po výkonu trestu odnětí svobody. V podsttaě jedině takto zaměstnaná osoba bude moci získat záruku spolku, doposud to byly vybraní lidé, kteří se na nás obrátili. To již nebude v žádném případě možné! Rovněž tak spolek nepožaduje žádné dary, je na každém kolik spolku daruje bez ohledu na konkrétní případ.

JIří RAK - předseda spolku

6.3.2016
2:10
Stan
Host
10

Pane Rak,
když už tady reagujete, reagujte prosím na vše. Někdo tu psal, že jste seděl 7 let za majetkárnu a Liberty jste si založil se spoluvězněm vrahem. Vyjádřete se jasně, je toto pravda?

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
12 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0