Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit

Zapomenuté heslo?

RSS tématu
Hrozí mi trest?
21.9.2009
0:41
oplatka

Zajímá mě to
Příspěvků: 4
Člen od:
21.9.2009
Offline

Dobrý den,

na konci letošních prázdnin jsme měli s kolegama (plavčíkama) rozlučku a ta se trochu zvrtla. Kolegové se tam opili a dva z nich hodili několik popelnic do bazénu (asi 4). Zítra jdu na výslech a vůbec nevím co tam mám říct, protože ti dva kolegové se domluvili že to na mě hoděj, poněvadž by je oba vyhodili z vysoký školy. V tu dobu kdy se to stalo jsem byl v areálu koupaliště ale nikoliv u toho bazénu. Člen ochranky viděl jednoho z nich jak před ním utíká a tak zavolal policii. Po příjezdu policie jsem tam byl jen já a stánkaři. Náhrada škody (pokuta) činí něco přes 13000tis. Kč. Nevím jak policii mám vysvětlit že jsem to nebyl. Chtěl bych vědět jaký z toho může být trest? A jestli je to vůbec trestný čin nebo přestupek. Stalo se to ve večerních hodinách v areálu koupaliště. Druhý den ráno byl areál normálně v provozu vyjma toho jednoho ze tří bazénů. Policie nemá žádný videozáznam ani fotografie z této události. Předem díky za odpověď

21.9.2009
7:53
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

oplatka řekl/a:

na konci letošních prázdnin jsme měli s kolegama (plavčíkama) rozlučku a ta se trochu zvrtla.


Vámi popisované jednání by mohlo být posouzeno jako trestný čin poškozování cizí věci, případně i jako trestný čin výtržnictví (v prvním případě sazba do jednoho roku, ve druhém případě sazba do dvou let). Co máte dělat, v tom vám neporadím, od toho jsou advokáti, my tu dáváme pouze obecné informace o tom, jak to chodí, ale konkrétní případy neřešíme.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
20.10.2010
8:25
smilic
Host

zdravim, nasel jsem telefon a po 3 tydnech se ozvala policie s tim, ze ho mam vratit.

hrozi mi pry trestny cin zatajeni nalezu. co me pravdepodobne ceka? trestni rejstrik mam zatim cisty, ale jestli se prokaze, ze jsem si ho chtel nechat, tak asi mit nebudu, je to pravda?

20.10.2010
8:33
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

smilic :

hrozi mi pry trestny cin zatajeni nalezu. co me pravdepodobne ceka?

Trestní zákoník takové jednání označuje za trestný čin zatajení věci (§ 219 trestního zákoníku). Pokud někdo najde cizí věc, jejíž hodnota je vyšší než nepatrná, tedy vyšší, než 5.000,- Kč, jedná se o výše uvedený trestný čin, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, případně některý z alternativních trestů (peněžitý trest, domácí vězení, obecně prospěšné práce). Se pokud škoda dosáhne vyšších hranic, je samozřejmě přísnější i trest, jak můžete vidět po kliknutí na výše uvedený odkaz v názvu trestného činu. Jestliže budete za tento trestný čin odsouzen, tak to samozřejmě budete mít v rejstříku trestů. Pokud by hodnota věci nepřesahovala 5.000,- Kč, jednalo by se o přestupek proti majetku (§ 50 odst. 1 písm. b/ přestupkového zákona), za který lze uložit pokutu až 15.000,- Kč. Postižení za přestupek se do rejstříku trestů nezapisuje.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
26.3.2013
21:13
Katrin
Host

Dobrý večer!,

Mám dotaz,nedávno mi zásahovka sebrala přítele,kdy šel na CPZ a následně by měl být ve vazbě v OV.

Přítel je již po 14-cte odsouzený(dnes za prodej drog),dříve(krádeže,vloupačky atd..)vše si odseděl.

Ráda bych tedy věděla,zda se to k tomu nějak vztahuje?-jeho minulost,jak může být odsouzený,na jak dlouho atd..?

Setkala jsme se stímto poprve,nemám zkušenost,tak nevím....

 

Od známých jsem slyšela,že jde o recidivu,kdy by měl být přítel už odsouzený,aniž by měl soud,ale nakonec tomu tak není..

Take bych se ráda dozvěděla,jaký by mu mohl být uložený trest?-v jake vyšši?-podotýkám,že se jednalo jen o prodej,nikoli o výrobu omamných látek.

Zda ho mohu na vazbě navštívit?,nebo pro to já,či on musíme něco udělat?,zda sebou mohu vzít dceru?(2 roky)

A take zda,když je na vazbě v Ostravě,zda tam zůstane i nadále?,nebo bude poslán jinak...dříve to byl:Oráčov....

Děkuji moc!

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
19 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0