Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
dovoluje takové jednání zákon?
14.2.2017
13:51
Břetislav
Host

Dobrý den, prosím o radu, jak se zachovat a zda došlo ke spáchání trestného činu. S mou bývalou přítelkyní jsme koupili dům, na který jsme si jednak vzali hypotéku a jednak jsme jej platili z peněz, které jsem si půjčil u svého příbuzného. O půjčce existuje písemná smlouva. V katastru nemovitostí pak byla jako jedinou majitelkou domu zapsána moje přítelkyně. Já měl v domě pouze trvalý pobyt. Po koupi domu jsem nastoupil do výkonu trestu a již v jeho průběhu jsem se dozvěděl, že moje přítelkyně dům darovala své matce, a ta můj trvalý pobyt v domě zrušila. Poté mi přítelkyně oznámila, že se se mnou rozchází a abych se po propuštění z výkonu trestu do domu již nevracel. Protože tohle všechno šlo mimo mě, neměl jsem možnost nějak se bránit. Proto se ptám, mohla to moje přítelkyně udělat bez mého souhlasu a nespáchala tím trestný čin neoprávněný zásah do práva k domu, bytu a nebytovému prostoru nebo nějaký jiný? Děkuji za odpověď.

14.2.2017
14:12
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Břetislav napsal(a)
Proto se ptám, mohla to moje přítelkyně udělat bez mého souhlasu a nespáchala tím trestný čin neoprávněný zásah do práva k domu, bytu a nebytovému prostoru nebo nějaký jiný? Děkuji za odpověď.

Obávám se, že takové jednání není trestným činem. Dům byl majetkem přítelkyně, proto si s ním mohla dělat, co chce. Vaše užívací právo bylo odvozeno jen od jejího souhlasu a jestliže přestala být vlastníkem, tak zaniklo i právo byt užívat. Jde spíše o občanskoprávní záležitost, mohl byste se maximálně domáhat náhrady peněz, které jste do domu vložil.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
20 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0