Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
!!! Amnestie 2013 !!!
15.12.2014
22:10
Jarek
Host
536

Dobrý den,
v roce 2007 jsem byl odsouzen na 2 roky nepodmíněně, po roce jsem byl propuštěn na "podmínku" se šestiletou zkušební lhůtou, ze které jsem spořádaně vykonal 4 roky a poslední necelé dva roky mi byly amnestovány 1.1.2013. Před koncem roku 2013 jsem provedl trestný čin řízení pod vlivem alkoholu a přišlo mi vyrozumění, že jsem porušil amnestii(s tím souhlasím)...
Dotaz zní: Přemění se mi zbytek "podmínky" na nepodmíněný trest, nebo bude pokračovat "podmínka"(kterou jsem do amnestie plnil)?
Mám dost obavy, že mě budou chtít zase "zavřít", i když už žiji docela spořádaný život....
Předem díky za odpověď, Jarek

16.12.2014
7:56
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
537

Jarek napsal(a)
Dotaz zní: Přemění se mi zbytek "podmínky" na nepodmíněný trest, nebo bude pokračovat "podmínka"(kterou jsem do amnestie plnil)?
Mám dost obavy, že mě budou chtít zase "zavřít", i když už žiji docela spořádaný život....

Ta podmínka v podstatě běží stále, přestože se na vás vztahovala amnestie. Pouze v případě, že by prezident nerozhodl, že jste porušil podmínku, by se se soud již celou věcí vůbec nezabýval a nezkoumal by, zda není důvod k nařízení výkonu zbytku trestu. Jestliže ale prezident rozhodl, že jste porušil podmínky amnestie, tak se soud nejpozději po skončení zkušební doby původní podmínky bude muset znovu celou záležitostí zabývat a rozhodnout, jestli vás znovu zavře (tedy jestli budete muset dovykonat zbytek trestu z něhož jste byl podmíněně propuštěn), nebo jestli vám dá ještě další šanci.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
22.8.2015
0:14
livia lakatosova
Host
538

dobriden mam otasku sem odsouzena do vikonu trestu na 24 mesicu spis 5t 180 z roku 2006 odctavci 3 anevim jestli sem nebila amestovana chcise zeptat jestli otomto trestuneco nevite

23.8.2015
18:15
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
539

livia lakatosova napsal(a)
dobriden mam otasku sem odsouzena do vikonu trestu na 24 mesicu spis 5t 180 z roku 2006 odctavci 3 anevim jestli sem nebila amestovana chcise zeptat jestli otomto trestuneco nevite

Nevím. Amnestie se na to vztahovat může, ale nemusí. Podrobnosti o amnestii najdete tady nebo tady

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
24.8.2015
17:47
melinda lakatosova
Host
540

dobr i den mam prozbu sem odsouzena 24 mesicu nepodmine nemu trestu odiata slobodi a rosudek nabil pravomoc 2009 nevim jestli sename nestahovala amestie protozesevtom neviznam trest comibil ulozen bil zakradez bilabich moc vdecna za odpoved mocdekuji

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
12 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
2 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12