Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Dopravní nehoda
5.1.2010
20:37
edita

Zajímá mě to
Příspěvků: 6
Člen od:
29.12.2009
Offline

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,co mě čeká u přestupkové komise.nedávno jsem na přechodu ve městě porazila pána,který vešel na přechod bez rozhlédnutí.jela jsem 45km/h,ale byla jsem už tak blízko,že jsem začala brzdit,ale zastavila jsem v polovině přechodu a narazila do něj.byl to starý pán a měl po vyšetření jen oděrky a opustil ten den ještě nemocnici.nevím,zda dál nemarodil,ale domů mi přišlo,že policie to ukončila a dál se tím bude zabývat magistrát města.Děkuji za odpověď.

5.1.2010
22:13
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

edita řekl/a:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,co mě čeká u přestupkové komise.

Prostě vás vyslechnou, vyslechnou další svědky, přečtou potřebné listiny a rozhodnou. Jak rozhodnou, to opravdu nevím

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
10.1.2010
13:56
Kuba
Host

Dobrý den,

5.11.2009 jsem zavinil dopravní nehodu, při níž byla zraněna chodkyne na přechodu, bohužel jsem jí přehlédl. Nejel jsem ani rychle, ani pod vlivem alkoholu. Chodkyni jsem se snažil uklidnit do příjezdou mnou přivolané rychlé záchranné služby. Dle znaleckého posudku má zranění povahu těžké újmy na zdraví. Po dvou dnech jsem poškozenou navštívil v nemocnici, kde jsem komunikoval i s její rodinou. Snažil jsem se co nejvíce snížit následky mého činu. Nehodu jsem ohlásil na pojišťovně. dne 31.12. mi byl doručen dopis, ve kterém bylo usnesení, které oznamuje zahájení trestního stíhání mé osoby. Spolu s ním mi bylo doručené i předvolání. 5.1.2010 jsem se dostavil k výslechu a podal všechny informace. Trestní spis mám možnost prostudovat do 18.1.2010. Dva dny po výslechu jsem poškozené nabídnul dohodu o náhraně škody nad rámec stanovený právními předpisy, kterou jsem odeslal také jejímu advokátovi, kterého si najala. Potřebuji nyni informace o tom, co dál. Je třeba, aby byla dohoda přijata do 18.1., nebo může být dohoda uzavřena i po datu kdy mám možnost prostudovat trestní spis. Ani nevím co se má dít po datu možnosti prostudování trestního spisu. Domnívám se, že jde pak celá věc ke státnímu zástupci, který by měl být místně příslušný obviněnému. Ten pak rozhodne, zda dojde k žalobě, či zda bude rozhodnuto o podmíněném zastavení trestního stíhání. Našel jsem dokument s názvem Žádost o podmíněné zastavení trestního stíhání. Měl bych tuto žádost odeslat státnímu zástupci do 18.1., nebo není toto datum pro odeslání žádosti nijak směrodatné? Dále co se týká nahlášení pojistné události. Likvidátor mne písemně informoval o oznámení registrace události. Pro likvidační řízení mne pojiš'tovna žádá o tyto doklady: konečné rozhodnutí soudu nebo jiného správního orgánu v souvislosti s touto dopravní nehodou s doložkou o nabydí právní moci a další doklady, které se týkají zahájení správního či trestního řízení. Ma na to pojišťovna právo? Já pojistou událost nahlásil, jsem viník a žádám z titulu mého povinného ručení, aby pojišťovna vůči poškozenému plnila. O tom jak trestní řízení dopadne už snad není směrodatné ne?

Předem děkuji za odpovědi

10.1.2010
14:07
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Kuba řekl/a: Je třeba, aby byla dohoda přijata do 18.1., nebo může být dohoda uzavřena i po datu kdy mám možnost prostudovat trestní spis. ….. Ani nevím co se má dít po datu možnosti prostudování trestního spisu. ………  Měl bych tuto žádost odeslat státnímu zástupci do 18.1., nebo není toto datum pro odeslání žádosti nijak směrodatné? ….  Ma na to pojišťovna právo? 


Když se vám dohodu o náhradě škody podaří uzavřít do okamžiku ukončení vyšetřování (tj. do seznámení se spisem), předložte ji vyšetřovateli a ten ji do spisu založí. Spis se poté zašle státnímu zástupci, který o žádosti o podmíněném zastavení trestního stíhání může sám rozhodnout (ale také nemusí). Jestli to nestihnete do seznámení se spisem, předložte pak žádost s dohodou přímo státnímu zástupci (nebo soudu, pokud již bude podaná obžaloba). Nahlížet do spisu můžete i kdykoliv potom, když spis bude na státní zastupitelství nebo na soudě. Pokud o podmíněném zastavení nerozhodne státní zástupce, může tak učinit soud, takže nevyjde-li prvá možnost, je šance, že ještě vyjde druhá. Státní zástupce buď trestní stíhání podmíněně zastaví nebo podá obžalobu nebo může i věc vrátit policii, aby ještě pokračovala ve vyšetřování a obstarala další důkazy. Většinou rozhodnutí činí do týdne od předložení věci vyšetřovatelem.

Pojišťovna je soukromý subjekt, který se za každou cenu snaží co nejvíce ušetřit. I když je jasné, že viníkem jste vy, bude čekat až na pravomocné rozhodnutí o vině (případně na podmíněné zastavení trestního stíhání, protože to je v podstatě také konstatováním viny – nelze podmíněně zastavit trestní stíhání, když jsou o vině pochybnosti), a to vše jen proto, aby platbu co nejvíce pozdržela, čímž jí jdou dále úroky z peněz, které má na účtu. Jestliže se takto chová vaše pojišťovna, zkuste zauvažovat o jiné. Vy byste sice mohl samozřejmě pojišťovnu žalovat, aby plnila z pojistné smlouvy, ale než by to skončilo, tak trestní řízení už bude skončené dávno. Pojišťovna to ví a prostě na to hřeší a odkládá platbu, jak jen je to možné.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
15.1.2010
9:03
Kuba
Host
10

Takže není problém když státnímu zástupci předložím návrh na podmíněné zastavení trestního stíhání po datu 18.1. spolu s dohodou, kterou poškozený dosud neodmítl ani nepřijal? Bude třeba dojít na státní zastupitelství osobně, nebo stačí poslat dokumenty poštou?

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
24 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
2 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0