Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Dopravní nehoda
14.1.2009
10:31
Lukas
Host

Dobry den,

 

rad bych se zeptal na moznosti postupu po dopravni nehode. Zhruba pred pul rokem sla ma matka s mym synem na prochazku po meste. Na prechodu je z jejich strany pustilo auto, ale behem prechazeni do je z druhe strany srazila jina ridicka. Matka byla cca 2 mesice v nemocnici se zlomenym obratlem, zlomenou nohou a dalsimi pohmozdeninami. Do ted je v pracovni neschopnosti a chodi na rehabilitace, diky cemuz ji zamestnavatel ani neprodlouzil smlouvu. Syn byl nastesti pripoutan v kocarku a tak byl jen s nekolika sramy 3 dny na pozorovani. Kocarek v cene cca 6000 byl zcela znicen. Z dopravni nehody jsou dva svedci (jina chodkyne a ridic vozu, co je poustel), kteri shodne vypovidali, ze matka vesla do silnice obezretne a nikam nebezela. Znalecky posudek oznacil zraneni za tezke. Vcera byla matka u probacni sluzby, kde ji sdelili, ze ridicka vinu uznala, ale nebude odsouzena ani jinak potrestana. V mimosoudnim navrhu vyrovnani je pouze uhrazeni lecebnych nakladu a bolestne placene pojistovnou. Jelikoz se mi nezdal pristup ridicky – po nehode me matce vynadala a za celou dobu se ani neprisla omluvit, ani jinak projevit litost alespon nad tim miminem, moc se mi nelibi, ze by z toho mohla vyvaznout bez jakehokoliv trestu. Rad bych se tedy zeptal, zda lze pozadovat nejake potrestani, at jiz soudne napr. pokutu, zakaz rizeni apod., ci napr. mimosoudne prijmout vyssi castku, nez je uvedena v posudku.   

 

Dekuji za radu.

14.1.2009
13:10
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Lukas řekl/a:

Rad bych se tedy zeptal, zda lze pozadovat nejake potrestani, at jiz soudne napr. pokutu, zakaz rizeni apod., ci napr. mimosoudne prijmout vyssi castku, nez je uvedena v posudku.


Vy jste nenapsal, proč nebude soud rozhodovat o vině a trestu. Pokud bylo trestní řízení zastaveno s tím, že řidička za dopravní nehodu nemůže, může si vaše matka proti rozhodnutí o zastavení trestního stíhání podat stížnost. Vzhledem k tomu, že ve věci jednala probační a mediační služba, vypadá to spíše na to, že státní zástupce či soud zvažují možnost podmíněného zastavení trestního stíhání. I o tomto rozhodnutí bude vaše matka vyrozuměna a bude si proti němu moci podat stížnost. To, co si dohodne vaše matka mimosoudně, je její věc, řidičku k tomui těžko můžete donutit. Pokud nebudete souhlasit s náhradou škody v trestním řízení, můžete rozdíl uplatnit v řízení občanskoprávním. Na to bych ale doporučoval advokáta.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
19.1.2009
15:20
Jiří
Host

Dobrý den,

 můj známý se ocitl v podobné situaci jako jste nyní Vy. Viník nehody se snažil o vyřízení věci pomíněným zastavením trestního stíhání, přičemž mému známému nabídl jen nízké odškodnění nad rámec pojistného plnění. Můj známý se v této otázce obrátil na advokáta, který se v tomto oboru specializuje a nakonec dosáhli výrazného navýšení částky. Tento advokát známého taktéž zastupuje v jednání s pojišťovnou, kde nakonec došlo k podání žaloby, neboť i tyto náhrady považují za nízké. Pokud vím známý advokátovi dopředu neplatil žádné peníze, ale dohodl se s ním úhradě provize z vyplacené náhrady.

29.10.2009
16:06
violetta09

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
29.10.2009
Offline

Dobrý den, 

chtěla jsem se zeptat, jaký trest mohu očekávat, když jsem večer již za tmy mimo obec při rychlosti cca 70-80 km/h (v místě nehody je max.rychlost 70km/h) srazila chodce, který se dle svědkyně vůbec nerozhlížel a vešel do vozovky a nereagoval na silniční provoz ani na troubení jednoho protijedoucího auta a z levé strany vozovky mi vešel do cesty. Já sem začala brzdit těsně předtím než sem do něho narazila a také jsem se snažila mu vyhnout přejetím do protisměru, což sem ale nestihla. Chodec měl otřes mozku a zlomenou nohu. V místě nebyl přechod pro chodce.

Děkuji Vám za odpověď.

29.10.2009
17:00
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

violetta09 řekl/a:
chtěla jsem se zeptat, jaký trest mohu očekávat, 


Promiňte, tohle se ale opravdu nedá řešit takto přes internet. Prokáže-li se, že vám tam chodec vstoupil náhle, můžete být i zproštěná obžaloby, a pokud ne, bude se posuzovat spoluzavinění a všechny okolnosti. Sazba s ohledem na zranění bude pravděpodobně šest měsíců a pět let odnětí svobody (může to být podmíněně i nepodmíněně), ale přicházejí v úvahu i obecně prospěšné práce, peněžitý trest a samozřejmě i trest zákazu řízení. Víc to opravdu konketizovat nemůžu, podobné případy často stojí na znaleckých posudcích z dopravy, případně ze soudního lékařství.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
5 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0