Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Náhrada za poškození zdraví při dopravní nehodě
4.6.2009
20:40
Petra
Host

Dobrý den, můj manžel byl zraněn při dopravní nehodě, kterou nezpůsobil. Má těžce poraněnou pravou nohu. Je po operaci a délka léčby je odhadována na 4-6 měsíců s tím, že za rok musí na operativní vyndání šroubů, takže další pracovní neschopnost. Manžel je drobný živnostník. K výkonu své práce musí mít nohu 100 procentně zdrávou (klempíř, pokrývač). Jeho povolání je sezóní a v letních měsících si musí vydělat na celou zimu, ale po celé léto bude v pracovní neschopnosti. Chtěla bych se zeptat  na co může uplatňovat nárok po viníku nehody a jak máme  po dopravní nehodě dále postupovat.  Předem děkuji za odpověd.

4.6.2009
20:48
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Petra řekl/a:

Chtěla bych se zeptat  na co může uplatňovat nárok po viníku nehody a jak máme  po dopravní nehodě dále postupovat.  Předem děkuji za odpověd.


Úplně nejjednodušší řešení je obrátit se na pojišťovnu, u níž má viník nehody sjednané povinné ručení, neboť škodu bude hradit právě tato pojišťovna. Poškozený má nárok na náhradu ušlého výdělku (vypočítá se podle daňového přiznání za předchozí rok), náhradu bolestného, případně i náhradu za ztížení společenského uplatnění, a dále náhradu hotových výdajů, které v souvislosti se zraněním vznikly (náklady léčení, koupě speciálních pomůcek, cesty k lékaři apod.) To vše projednáte s příslušným pracovníkem pojišťovny. Pokud byste se nedohodli, bude vhodné obrátit se na advokáta (některé pojišťovny se skutečně snaží řešit pojistné události stylem "my mu to zamítneme, třeba se nebude bránit"). Blíže se o náhradě škody na zdraví dočtete v tomto článku.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
6 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0