Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Alkohol
3.11.2014
18:39
sigic
Host
146

Martin250 napsal(a)

Tak to se potom raději doznám i když to byl patrně přestupek, tedy jestli k přiznání ještě dostanu příležitost. Velmi děkuji za odpovědi.

To se klidně přiznejte, budete mít malé bezvýznamné plus. Patrně se to bude řešit trestním příkazem, takže už stejně nebudete mít kde.
Jinak se nepleťte, není to přestupek, ale nad jedno promile trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

3.11.2014
19:49
Martin250
Host
147

Já vím ale když sem řídil tak sem téměř jistě neměl více jak jedno promile, měl sem smůlu že jsem ještě pil po tom co jsem odstavil auto a do toho přijela policie. To se pak těžko vysvětluje. Jinak ve všech státech na západ od nás je zcela normální a běžná tolerance 0,5-0,9 promile alkoholu za volantem, to sem ale nepatří.

13.11.2016
10:38
Tomáš123456
Host
148

Dobrý den,

v říjnu tohoto roku jsem hlupák opilý šel přeparkovat auto, protože jsem nechtěl dostat pokutu za špatné parkování a bohužel mě chytla policie. Z odběru krve mi naměřili 1,12 promile. V rozsudku jsem dostal 2 měsíce nepodmíněně a 16 měsíců podmíněně. Dále 15 měsíců zákazu řízení motorových vozidel. Mám dotaz, když jsem při kontrole policií Čr neměl doklady a tudíž mi nemohli vzít řidičský průkaz, tak od kdy se mi počítá zákaz řízení udělený soudem? I když jsem neměl doklady, tak mi řekli, že mám samozřejmě zákaz řízení do doby, než rozhodne soud. Tento týden ve středu mi přišel rozsudek od soudu, na který se mohu odvolat. V případě, že by jsem se neodvolal, odečetla by se od zákazu doba zákazu řízení, kterou jsem měl udělenou od policie? Je to měsíc a nemohl jsem ještě odevzdat řp kvůli tomu, že mi magistrát nezaslal žádnou výzvu. Dále bych se rád zeptal, co se bude dít po 15 měsících zákazu řízení? Dostanu psychotesty nebo budu muset dělat celou autoškolu znovu nebo jen jízdu s komisařem? Mohu po uplynutí poloviny trestu požádat o jeho prominutí? Našel jsem si práci a k ní je samozřejmě potřeba i automobil, což nějaký ten měsíc zvládnu, ale nevím, jestli přes rok. Jsem studentem 3. ročníku obchodní školy, netrestaný a jinak žiju spořádaný život, bohužel jsem udělal takovouto hloupost. Nevím, jestli se na tento rozsudek odvolat nebo ne.

Nevím, co si mám myslet, protože v rozsudku je i napsáno, že jsem byl dezorientovaný (tudíž, že jsem se neorientoval v času ani prostoru), což mi příjde jako lež, protože jsem zastavil auto, hledal jsem doklady a když jsem zjistil, že jsem je nechal doma, tak jsem pánovi podal aspoň zelenou kartu, dále mi bylo hned řečeno, že mi to zastavení trvalo a policista chtěl po mě střílet. Po eskortování na policejní stanici jsem byl samozřejmě v šoku a brečel, i přesto jsem pánovi policistovi diktoval všechny své osobní údaje včetně rodného čísla, telefonu, jména rodičů, kdo je vlastníkem auta (jestli jsem ho neukradl) atd... Jsem astmatik a dostal jsem několik výhružek, že si mě zadrží na 48 hodin, že dostanu obuškem (protože jsem zapomněl na to, že jsem si udělal nové telefonní číslo a řekl jim to staré). Bylo to opravdu šílené a máme dokonce lékařskou zprávu o tom, že jsem byl druhý den v šoku, měl zarudlé plíce a špatně dýchal, což tak opravdu bylo, protože takové zacházení jsem nečekal. Hlavně, když pánové mohli vidět, že jsem na sobě měl žabky, kraťasy a tričko s krátkým rukávem, tudíž bylo jasné, že nikam daleko nejedu.

Omlouvám se za tak dlouhý text a děkuji za zodpovězené otázky.

13.11.2016
17:21
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
149

Tomáš123456 napsal(a)
Mám dotaz, když jsem při kontrole policií Čr neměl doklady a tudíž mi nemohli vzít řidičský průkaz, tak od kdy se mi počítá zákaz řízení udělený soudem? I když jsem neměl doklady, tak mi řekli, že mám samozřejmě zákaz řízení do doby, než rozhodne soud. 

Jestliže vám řidičák nebyl odňat hned na místě, tak zákaz řízení začne běžet až od právní moci rozsudku (trestního příkazu). Do pěti dnů od právní moci rozsudku (trestního příkazu) také musíte sám odevzdat řidičský průkaz na příslušném městském úřadu. Na žádnou výzvu čekat nemusíte, tato povinnost vám vyplývá přímo ze zákona. Pokud ji nesplníte, tak by se vám také třeba mohlo stát, že při žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti po polovině trestu by vám soud mohl žádost zamítnout, protože jste nesplnil svou povinnost.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
16 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0