Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Alkohol
7.2.2009
20:55
Zdeněk
Host

Dobrý den,

mám dotaz, řídil jsem cca 1km s alkoholem v krvy (1.27) a zastavila mě hlídka městských policistů, kdy po dýchnutí zavolaly policii ČR. Vzaly mě na místě papíry, choval jsem se slušně, spolupracoval jsem a potom mi přišel trestní příkaz k 18 měsícům zákazu činnosti a 12000,- pokuty. Jsem podnikatel a auto a řidičák potřebuju k práci. Je možnost, když jsem podal odpor, že dosáhnu toho, aby mi soud odpustil zákaz řízení, s tím, že dám peníze na dobročinost a ještě třeba udělám nějaký veřejnoprospěšný práce. nikdy dřív jsem nebyl trestaný ani jsem neměl žádné dopravní přestupky. Děkuji za odpověď

8.2.2009
10:55
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Zdeněk řekl/a:

Je možnost, když jsem podal odpor, že dosáhnu toho, aby mi soud odpustil zákaz řízení


Odpor podat můžete, jestli dosáhnete neuložení zákazu řízení, k tomu se těžko můžu vyjádřit, moc bych s tím ale nepočítal. V podobných případech je zákaz řízení  podstatě tím hlavním treste. Pokud by vaše jednání bylo posuzováno pouze jako přestupek (tedy nikoliv jako trestný čin), dostal byste zákaz řízení minimálně na dva roky a k tomu pokutu minimálně 25.000,- Kč. Takže paradoxně je trestní zákon mírnější než zákon přestupkový. Nicméně podání odporu je vaše právo. Na druhou stranu počítejte s tím, že pokud podáte odpor, bude ve věci nařízeno hlavní líčení. Při něm můžete dosáhnout zmírnění trestu, ale může se stát i opak, že trest bude přísnější.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
19.3.2009
17:57
Skladnik
Host

Dobrý den,

Jen krátce.při řízení vozidla pod vlivem alkoholu do 1 promile hrozí – dle odpovědí právníků – zákaz na 0,5 až 1 rok a pokuta 10.000 až 20.000 kč, ale také zákaz na 1 až 2 roky a pokuta 25.000 až 50.000 kč.

kde je tedy rozdíl, to může kdokoliv kdo o tomto rozhoduje ( osoba na dopravním odboru městského Úřadu ) zvážit, do které skupiny člověk patří, nebo je to podmíněno nějakým dovětkem, který se nezveřejňuje ? Právě slovo " ALE TAKÉ "

mě dost děsí. Prosím o odpověď. Děkuji

19.3.2009
20:02
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Skladnik řekl/a:

kde je tedy rozdíl, to může kdokoliv kdo o tomto rozhoduje


Přestupkový zákon tyto rozdíly popisuje v § 22 odst. 1 a) a písm. b):

b) řídí vozidlo nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky, po kterou je ještě pod jejich vlivem,
c) řídí vozidlo nebo jede na zvířeti ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil požitím alkoholického nápoje nebo užitím jiné návykové látky,

V druhém případě (c) vám hrozí pokuta 25.000 až 50.000,- Kč a zákaz na 1-2 roky, v prvním případě (b) pokuta 10.000 až 20.000 Kč a zákaz na 6-12 měsíců. Rozdíl  je hlavně v tom stavu vylučujícím způsobilost. Když vás chytí ráno se zbytkovým alkoholem do nějaké rozumné hranice (nevím jaké) tak to bude tne mírnější případ, když vás chytnou na cestě z hospody s hladinou blížící se jedné promile, tak to bude ten horší případ. Kde je přesně ta hranice a jaká vodítka správní orgán (městský úřad) používá, to nevím, je to přestupková agenda a já se zabývám agendou vysloveně trestní.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
26.4.2009
21:24
michaela
Host

Chtěla jsem se zeptat,co mě čeká za řízení pod vlivem alkoholu. Nadýchala jsem 1,68 promile. Stalo se to v noci kolem půlnoci a vyjížděla jsem ze sadu u naší vsi a chtěla jsem dojet cca 500m k domu po silinici vedoucí do vsi a vzala jsem to příliš u krajice,které tu nejsou označené....Jela jsem sama,nikomu jsem neublížila a ani auto své jsem nepoškodila. Nikdy jsem za nic podobného trestána nebyla. Prostě jsem udělala šílenou chybu a za dobu,co řídím 14let jsem nic podobného neprovedla.Pokutu jsem zaplatila párkrát za prošlou STK nebo zastavení,kde se nesmí.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
17 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
2 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0