Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
stažení trestního oznámení na osobu blízkou
25.4.2017
12:16
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Dr. Ing. Ivan Kolop napsal(a)
Prosím o info pro příbuzné. Lze provést zpětvzetí tr. oznámení otcem, jenž jej podal na osobu blízkou (syna), pakliže je vyšetřování ve fázi usnesení o obvinění dle § 173 odst. 1,2 písm. c) TZ a § 175 odst. 1 TZ a předvolání k výslechu na PČR SKPV ? Děkuji.

Vzít zpět souhlas s trestním stíháním za trestný čin loupeže (§ 173 odst. 1,2 trestního zákoníku) možné není, trestní stíhání bude pokračovat i přes nesouhlas poškozeného. V případě trestného činu vydírání dle § 175 odst. 1 trestního zákoníku je možné vzít souhlas s trestním stíháním osoby blízké zpět, pokud tak poškozený učiní, nebude moci trestní stíhání pro tento trestný čin pokračovat.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
10.5.2017
7:59
Pata
Host
22

dobrý den. chci se zeptat ohledne jednoho problemu.V tydnu jsem po nahodne kontrole uctu zjistila, ze mi na uctu pristala financni castka od jiste pani. Jelikoz mi to jmeno nic nerikalo, pani jsem kontaktovala pres uvedene jmeno na socialni siti a dozvedela jsem se, ze platba byla za tablet, ktery ji nasledne nebyl odeslan. Nakonec z toho vyslo najevo, ze v tom ma prsty syn meho expritele, kdy tablet prodal jine osobe,ale fin. castku zpet neposlal. Bohuzel pani jiz podala trestni oznameni. Ihned po kontaktovani jsme se s pani dohodli na okamzitem vraceni castky, s tim e jsem ji nabidla i financni kompenzaci a osobni setkani a ona zrusi TO. Platbu ma jiz u sebe a zitra se chysta na policii stahnout TO. Ale vsude ctu, ze TO stahnout neni mozne, jak to tedy je? Je mozne ze pokud nepujde TO stahnout, ze ho alespon prerusi? Dekuji za odpoved

10.5.2017
17:26
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
23

Pata napsal(a)
 Ale vsude ctu, ze TO stahnout neni mozne, jak to tedy je? Je mozne ze pokud nepujde TO stahnout, ze ho alespon prerusi? Dekuji za odpoved

Jestliže obviněný a poškozený nejsou blízké osoby, nevyžaduje se souhlas poškozeného s trestním stíháním obviněného. Orgány činné v trestním řízení tak musejí jednat z úřední povinnosti bez ohledu na to, co si přeje poškozený. Žádné přerušení trestního oznámení není možné, zákon s ničím takovým v podobné situaci nepočítá.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
25 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0