Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Místní příslušnost - přesunutí případu
14.8.2010
18:59
Kopecká
Host

Dobrý den,moc prosím o radu,jak mám postupovat dál a co se dá v této věci dělat…
Podala jsem trestní oznámení na neznámého pachatele za úvěrový podvod, poté toto trestní oznámení rozšířila o další bod z něhož vyplývá pachatel.
Problém ale je,že momentálně kriminální policie,která to v Praze vyšetřovala musela tento případ předat tam kde se stal – tzn. do hodně malého města. Nehledě na to,že v místě kde došlo k podpisu této smlouvy funguje firma velmi úspěšného podnikatele (on byl ověřovatelem podpisu),se kterým se podezřelý zná a má s ním dobré vztahy.
Mám obavu,že když jde o hodně malé město – všichni se zde znají, nehledě na to,že ani ,,ověřovatel podpisu,, nebude chtít určitě stopit podezřelého nebo sám sebe a jistě zde ani nebude kriminálka
ale obyčejný policista co s ním chodí na pivo…jak se tak říká.
Ráda bych znala Váš názar a prosím o radu.
Poraďte mi prosím jak mám postupovat?
Dá se nějak požádat oficiálně o vrácení případu?
Děkuju moc za Váš čas. Kopecká

14.8.2010
19:26
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Příslušnost orgánů činných v trestním řízení je jednoznačně daná zákonem - případ projednává ten orgán činný v trestním řízení, v jehož obvodu se případ (trestný čin) stal. Nikdo si nemůže vybírat, který orgán činný v trestním řízení bude projednávat právě ten "jeho" případ. Jestli jsem to správně pochopil, tak vaše obavy vyplývají z vašeho přesvědčení, které jste získala z televize, novin a různých filmů, nikoliv z konkrétních poznatků.

Podle mých zkušeností naopak obecně orgány činné v trestním řízení na menších městech odvádějí práci kvalitněji, než ve velkých městech, kde není čas se čímkoliv zabývat pořádně. A obava, že město má pod palcem podnikatel, který chodí s policistou na pivo - to může platit stejně v Praze jako v Horní Dolní. Pokud byste zjistila nějaké skutečnosti, které nasvědčují tomu, že vyšetřování není vedeno objektivně, tak se můžete obrátit na státního zástupce, který věc dozoruje. Jestliže ale máte jen obecné obavy, tak se rozhodně nedá nic dělat.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0