Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
ochrané léčení
27.12.2010
22:34
tim

Jen se ptám
Příspěvků: 2
Člen od:
27.12.2010
Offline

dobrý den v roce 1999 mi bylo uloženo ústavní léčení v roce 2003 mi bylo změněno na ambulantní a docházel jsem k lékaři.ted po 7 letech zažádala léčebna o prodloužení ambulantního léčení aniž by to kdykoli před tím udělala.soud jí vyhověl.chci se zeptat jestli na to mají právo.odvolal jsem se ale již 2 měsíce mi nic nepřišlo.podotýkám že jsem u toho veřejného zasedání nebyl přítomen protože jsem byl v neschopnosti a soudem přidělený advokát se mi do dnešního dne neozval.hlavně je mi divné že o prodloužení požádali až po té co jsem se začal zajímat o ukončení ambulantního ochranného léčení.děkuji

28.12.2010
9:16
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

tim napsal(a):

dobrý den v roce 1999 mi bylo uloženo ústavní léčení v roce 2003 mi bylo změněno na ambulantní a docházel jsem k lékaři.ted po 7 letech zažádala léčebna o prodloužení ambulantního léčení aniž by to kdykoli před tím udělala.soud jí vyhověl.chci se zeptat jestli na to mají právo.


Ano, tak jak to popisujete, je to správné. Ochranná léčba se ukládá na dobu neurčitou. Až do současné doby to znamenalo, že soud léčbu uložil a dál se  o ni nestaral, dokud nenastal nějaký problém. Nyní platí nově pravidlo, že ochranné léčby se musejí nejméně jednou za dva roky přezkoumávat a soud musí v této lhůtě rozhodnout, zda se léčba prodlužuje, nadalší dva roky nebo zda se mění způsob léčby nebo zda se léčba ukončuje, resp. zda se obviněný z léčby propuští. Proto také všechny soudy do konce roku musely přezkoumat všechny dříve uložené léčby, s čímž bylo spusta práce (přezkoumávaly se i léčby více než 30 let staré). Veřejné zasedání klidně mohlo proběhnout bez vaší účasti, pokud jste si podal proti usnesení okresního soudu stížnost, musí ji krajský soud přezkoumat. Jestliže se advokát neozývá vám, ozvěte se vy jemu.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
14 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0