Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník



8:18
Byl jsem osdsouzen za to, že jsem na přechodě srazil chodkyni, tvrdím dle pravdy, že že na vině bylo oslnění sluncem. Samosoudce mne přesto po 10 měsících čekání odsoudil na 1 rok zákazu řízení, v písemném rozsudku uvedl skutečnosti, které neuvedl při vyhlašování v soudní síni, ignoroval oslnění a jako hlavní důkazní prostředek vzal údaje z výpovědi poškozené ketrou vyslechl až po 10 měsících a které byly v rozporu s důkazními prostředky policie - plánkem z havárie (to jsem zjistil až po delší době a dal je do odvolání ke krajskému soudu). Po přečtení rozsudku v soudní síni jsem se vzdal odvolání (můj právník vše sázel na odvolání, to co předvedl v soudní síni byla absolutní nepřipravenost a nezájem zvrátit řízení inkasoval za to 10000,- Kč). Po přečtení písemného rozsudku jsem podal odvolání ke krajskému soudu.
K odvolání mne opravňoval výrok v rozsudku - že se mohu odvolat - chyba soudce a rozpor v důkazních prostředcích. Krajský soud, odvolání zamítl s tím, že jsem se již jednou vzdal odvolání a mám si podat dovolání k ústavnímu soudu na porušení zákona, z finančích důvodů jsem to neudělal a přijal trest, čekáme 2. dítě. Teď je doba kdy si mohu požádat o prominutí zbytku trestu zákazu řízení. Dotaz zní: bude o zbytku prominutí trestu rozhodovat samosoudce co mne odsoudil a v případě že ano, mohu podat námitku z podjatosti soudce a docílit tak změny soudce, nejsem přesvědčen o právní odbornosti samosoudce a navíc pokud jsem si stěžoval v odvolání na jeho postup viz výše, mohu předpokládat, že mi to s radostí vrátí v pokračování zákazu činnosti. A dále, jak dloho trvá řízení při žádosti o prominutí zbytku trestu, jak se prodlouží řízení v případě podání námitky z podjatosti a jak se legálně bránit bez právníka chybnému postupu soudce viz výše popsaný případ. Děkuji za odpověď Petr
8:21

Odpovídám
16.10.2008

Petr řekl/a:
bude o zbytku prominutí trestu rozhodovat samosoudce co mne odsoudil a v případě že ano, mohu podat námitku z podjatosti soudce a A dále, jak dlouho trvá řízení při žádosti o prominutí zbytku trestu, jak se prodlouží řízení v případě podání námitky z podjatosti
To zda, o vaší žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti bude rozhodovat stejný soudce, který vás odsoudil, záleží na rozvrhu práce daného soudu. Je to ale nanejvýš pravděpodobné. Může se ale stát, že tento soudce už danou agendu nevyřizuje anebo podle rozvrhu práce toto dělá jiný soudce, takže moje odpověď nemůže být stoprocentní. Námitku podjatosti samozřejmě podat můžete. Pokud jí daný soudce vyhoví, dostane spis k projednání jiný soudce a vaše žádost se oddálí o několik týdnů. Pokud jí nevyhoví, může rozhodnout hned o vaší žádosti a nebo počká, zda si proti jeho rozhodnutí podáte stížnost, což by samozřejmě prodloužilo celou záležitost až o několik měsíců. Domnívám se, že se nemusíte bát, že soudce bude nějak přihlížet k tomu, že jste si proti původnímu rozsudku podal odvolání. Na toto jsou soudci zvyklí, je právo každého účastníka řízení podat si odvolání a soudci s tím počítají. Na vašem místě bych asi žádnou námitku nepodával, pokud jste se po odsouzení choval řádně a nic neprovedl, nebude mít soudce důvod vaší žádosti nevyhovět.
7:59

Odpovídám
16.10.2008

hanz.dub napsal(a)
Chtěl bych změnit soudce kterému byl přidělen můj případ.Je možné toho dosáhnout? Děkuji
Jednou ze základních zásad soudního řízení je zásada tzv. zákonného soudce, která říká, že nikdo nesmí být odňat svému zákonnému soudci. Na soudech existují počítačové systémy, které na základě předem stanoveného harmonogramu (rozvrhu práce) přidělují jednotlivé případy konkrétním soudcům. Účastník soudního řízení nemá možnost si vybírat soudce, který jej bude soudit, ale platí to i naopak, soudce si nemůže vybírat kauzy, které by soudit chtěl a které ne. Tímto způsobem se zamezuje možnému ovlivňování kauz.
Jinému soudci může být daná věc přidělena v podstatě pouze v případě, že daný soudce je z projednávání věci podle zákona vyloučen. To se týká případů, kdy soudce má nějaký osobní vztah k projednávané věci nebo k účastníkům řízení, nebo případů, kdy soudce konal některé úkony v přípravném řízení před podáním obžaloby (např. rozhodoval o vazbě). V takových případech je soudce vyloučen a věc dostane k vyřízení jiný soudce, který je podle rozvrhu práce další v pořadí. Každý obviněný může namítat podjatost soudce. O té námitce soudce rozhodne. Pokud námitce vyhoví, tak věc dostane jiný soudce. pokud jí nevyhoví, tak pokračuje normálně v řízení dál, a to i tehdy, pokud proti jeho rozhodnutí o nevyhovění námitce byla podána stížnost. Teprve v případě, že by stížnosti bylo vyhověno, by nemohl dál v řízení pokračovat a věc by dostal jiný soudce. Pokud by v mezidobí bylo vyhlášeno konečné rozhodnutí (rozsudek), bylo by to důvodem ke zrušení takového rozsudku.
Nejvíce uživatelů online: 1460
Právě Online:
7 Host(ů)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)
Nejčastější autoři:
VeronikaKo: 28
Sona: 14
JaroslavD: 13
borec1: 12
ivana29: 12
Statistika členů:
Hostů: 1611
Členů: 977
Moderatorů: 1
Administrátorů: 2
Statistika fóra
Skupiny:6
Fóra:18
Témata:432
Příspěvky:7867
Nejnovější členové: yabanci, majdulik22
Moderátoři: admin: 3997
Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0