Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Mladistvý a jeho práva
3.4.2011
15:19
Tykwik666

Jen se ptám
Příspěvků: 2
Člen od:
3.4.2011
Offline

Dobrý den,

PŘEDEM UVÁDÍM ŽE JSEM TRESTNÍ ŘÍZENÍ KTERÉ TU POPISUJI JSEM JAKO MLADISTVÁ OSOBA PROTOŽE MI V TÉ DOBĚ BYLO 17 LET

Chci se zeptat prosím Vás už dříve jsem byl odsouzen jako mladistvý pachatel k trestu v trvání 12 měsíců natvrdo.Nyní se řeší má další kauza která je dle mě plná rozporů. Jedná se o vydíraní a moje osoba v tom figuruje jako hlavní pachatel který na to měl obstarat další pachatele a zadat jim "práci" koho vydírat. Nic méně byl jsem na kriminální policii podat před přibližně rokem svoje podání vysvětlení kde jsem uvedl kdo si myslím, že to udělal třeba "pan X".Večer jsem dostal 2 výhružné SMS kde bylo že za to co jsem řekl mě stihne trest.Obratem jsem mu tedy volal co se děje a on mi na to řekl, že za ním byli vyšetřovatelé a ukázali mu moje podání vysvětlení prý ještě než začal vypovídat. Tvrdil jsem mu že to není má výpověd, ale on odpověděl že jsem tam byl podepsaný a jmenoval mi i skutečnosti které jsem tam uváděl.Tento postup kdy byl jěště pachatel neznámý a já mohl být například jako svědek a policisté mě tímto činem vystavili určitému riziku.Chci se zeptat zda to považujete za standartní nebo naopak protizákonné?

Dále se chci zeptat když byl na svědky kteří byli u výslechů vyvíjen psychický nátlak a v jednom připadě dokonce fyzický útok ze strany vyšetřovatele?Zda má cenu nahlásit tuto skutečnost na inspekci připadně nadřízenému tohoto policisty?Svědek který byl napaden je ochoten to dosvědčit.

A poslední otázka prosím Vás :

V pátek mi přišel do schránky mého přechodného bydliště dopis od státního zastupitelstvý dopis obyčejný o podání obžaloby k soudu v této kauze.V domě bydlím v podnájmu kde si majitelka bytu vyzvedává svoji poštu a našla tento dopis v rozlepené obálce a předala mi ho, vzhledem ktomu že v dopise je napsáno za jaké tresné činy je obžaloba a je v dopise uvedeno mé celé jméno datum narození i bydliště... V době kdy se trestné činy stali jsem byl mladistvý takže by semnou mělo být zacházeno v trestním řízení jako s mladistvým kde je podle zákona zakázáno uvádět údaje které by vedli k odhalení mladistvého pachatele.Takže se chci zeptat zda je to trestné? A jaké mám možnosti se bránit nebo co dělat?

Předem děkuji za jakoukoliv odpověd.

3.4.2011
20:41
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Tykwik666 napsal(a):

Chci se zeptat zda to považujete za standartní nebo naopak protizákonné?

Zda má cenu nahlásit tuto skutečnost na inspekci připadně nadřízenému tohoto policisty?Svědek který byl napaden je ochoten to dosvědčit.

 kde je podle zákona zakázáno uvádět údaje které by vedli k odhalení mladistvého pachatele.Takže se chci zeptat zda je to trestné? A jaké mám možnosti se bránit nebo co dělat?


Taktika výslechu policie může být různá, někdy je vhodné seznámit vyslýchané s výpověďmi ostatních, na tom není nic nezákonného.

Jestli byl svědek napaden, ať to sám na inspekci ohlásí.

Je zakázáno údaje o mladistvých zveřejňovat, není zakázáno jejich obecné používání. Když na vás státní zástupce podává obžalobu tak vás musí identifikovat právě vašimi osobními údaji. Jestli vám bytná otvírá poštu, tak si to vyřiďte s ní.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
17.8.2016
15:36
Robert
Host

Dobrý den, mám pouze teoretickou otázku na případu, který se mi nestal, pouze mě zajímá.
Představme si situaci, kdy mladistý spáchá přečin, na místě není vyloženě přistižen, ale přijíždějící hlídce, která požaduje vysvětlení - ovšem aniž by jej poučila o jeho právu na odepření a že jakožto mladiství má zákonné právo na právní pomoc při řízení(dokonce vlastně povinnost)
- se přizná. Pak při předvolání k výslechu obviněného (již z jeho advokátem) zvolí strategii zapírání, řeknou, že podání vysvětlení není důkaz, navíc nebyl poučen a byl bez právní pomoci a třeba i dotlačen k přiznání a při výslechu již svou účast na tr. činu zcela odmítá. Můj dotaz zní: Je možné, že se takto mladistvý z tr. činu "vyseká"? Tato otázka není záměr vyhnout se trestnímu stíhání, naopak zvýšit povědomí mladistvých o nutnosti právní pomoci, neboť z osobní zkušenosti vím, že v ranných fázích policisté rádi zkoušejí různé tríčky, jak vynutit přiznání :)
Děkuji a hezký den. R

22.8.2016
18:54
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Robert napsal(a)
Můj dotaz zní: Je možné, že se takto mladistvý z tr. činu "vyseká"? Tato otázka není záměr vyhnout se trestnímu stíhání, naopak zvýšit povědomí mladistvých o nutnosti právní pomoci,

To, co mladistvý řekne předtím, než má k dispozici obhájce, nelze u soudu použít. Na druhou stranu, výpověď obviněného nikdy nemůže být jediným usvědčujícím důkazem, vždy musí existovat i důkazy další. Takže pokud obviněný (i mladistvý) bude zapírat a nakonec bude usvědčen jinými důkazy, může se tím připravit o (často jedinou) polehčující okolnost.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
10 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0