Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Delegace dle ust. § 25 trestního řádu
7.6.2012
14:24
Jan Malík
Host

Dobrý den,

 

prosím Vás, pokud podám po podání obžaloby a před zahájením hlavního líčení řádně odůvodněný návrh na delegaci dle ust. § 25 trestního řádu (tj. na odnětí a přikázání věci jinému soudu), musí se soud tímto návrhem vůbec zabývat a předkládat jej soudu, který má dle trestního řádu o návrhu rozhodovat? Když je vedeno společné řízení o více bodech obžaloby (více skutcích a více pachatelích), je patrně nutné prvně vyloučit věc uvedenou pod jedním z bodů obžaloby ze společného řízení, a to tedy dříve, než by byla tato věc (v podstatě tato část obžaloby) delegována jinému soudu? O vyloučení věci rozhodne soud, kterému byla doručena obžaloba a rozhodnutí o delegaci pak provede společně nadřízený soud? Děkuji velmi za odpověď.

7.6.2012
18:40
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jan Malík napsal(a)
pokud podám po podání obžaloby a před zahájením hlavního líčení řádně odůvodněný návrh na delegaci dle ust. § 25 trestního řádu (tj. na odnětí a přikázání věci jinému soudu), musí se soud tímto návrhem vůbec zabývat

Je-li podán návrh na delegaci jinému soudu, předloží příslušný soud věc vyššímu soudu, aby o návrhu rozhodl. Předtím soudce do spisu zpravidla napíše své stanovisko k návrhu. Vyšší soud pak rozhodne, zda návrhu vyhoví nebo  nikoliv. Je-li obžaloba podána pro více skutků či na více obžalovaných, soud může některý skutek nebo některého  obžalovaného vyloučit do samostatného spisu a ten pak předložit výše s návrhem na delegaci. Může ale také spis předložit celý, záleží výlučně na něm, k vyloučení části věci jej nic nenutí.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
12 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0