Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Blížící se jednání - svědci
9.2.2012
17:41
Jindřich Adamec
Host

Dcera svědčila proti lidem, kteří vyráběli a obchodovali s drogama. Bylo jí slíbeno, že nikdo s obžalovaných se o ní nedoví. Opak se stal pravdou a její jméno znají všichni obžalovaní i ti kteří zůstali na svobodě. Volal jsem soudkyni a požádal jí o vysvětlení, bylo mi sděleno, že obžalovaní musí být obeznámení s výpovědi svědka a pokud jí bylo vyhrožováno (což bylo), aby tyto důkazy vzala sebou k soudu. K takové instituci však již nemám důvěru a chci dceři zakázat jít svědčit. Dceři ještě není 18 let.  

9.2.2012
17:59
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
17

Jindřich Adamec napsal(a):

K takové instituci však již nemám důvěru a chci dceři zakázat jít svědčit. Dceři ještě není 18 let.  

Dceři rozhodně nemůžete zakázat svědčit. Soud ji (a případně i vás, pokud tomu budete bránit) může v případě odmítání výpovědi ukládat pokuty až do výše 50.000,- Kč, a to i opakovaně, případně může být sama (nebo i vy) stíhána pro pohrdání soudem. Jestliže jednou je někdo jako svědek vyslýchán, je jeho výpověď založena ve spise a obviněný má právo se s tou výpovědí seznámit, aby se s ohledem na její obsah mohl hájit. Nelze nikoho odsoudit na základě toho, že nějaký utajený zdroj něco policii řekl. Takový důkaz v podstatě není důkazem, protože je nepřezkoumatelný, neověřitelný. Ve výjimečných případech lze totožnost svědka utajovat (totožnost znají jen ty orgány činné v trestním řízení, které s věcí mají co do činění a nikdo jiný), ale to se děje jen v naprosto výjimečných případech. Nechci v žádném případě snižovat oprávněnost vašich obav, ale většinou to je tak, že svědci pokud jde o strach z obviněných, mají "velké oči". 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
18 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0